Miliarderzy w centrum podejrzeń. Teren pod galerią Wola Park przejęty niezgodnie z prawem?

| Aktualizacja:

Teren, na którym stoi popularna w Warszawie galeria handlowa Wola Park i budowana jest druga linia metra, mógł zostać przejęty przez biznes niezgodnie z prawem. Wynika tak z ustaleń śledczych, do których dotarł "DGP".

wróć do artykułu
  • ~L
    (2018-01-03 13:34)
    A tereny KONESERA WARSZAWSKIEJ WYTWORNI WODEK na ul Zabkowskiej na WARSZAWSKIEJ PRADZE POLNOC.
  • ~philosophical approach
    (2018-01-01 11:38)
    Zakładając że w Polsce w 1945 dokonała się rewolucja społeczna i własnościowa i stary system przestał obowiązywać, co utworzyło nowe elity i reguły, to pojawia się pytanie czy obecne zmiany są kolejną rewolucją mającą na celu wyrównanie szans wszystkich grup społecznych, czy też chodzi o próbę powrotu do relacji przedwojennych? Inaczej mówiąc do kogo "pójdzie" odzyskana kasa?Prawo zawsze czemuś służy, a pytanie jest o cel.
  • ~Janusz S
    (2017-12-22 16:35)
    to ja szary obywatel po 20 latach ciężkiej pracy, płacenia wszelkich podatków niczego się nie dorobiłem. A te cwaniactwo robiło wałki na miliardy!! to samo się tyczy tzw. dotacji unijnych, które w większości wraca do zagranicznych inwestorów. A my Polacy będziemy musieli to przecież kiedyś spłacić!!!
  • ~Wow
    (2017-12-21 17:01)
    A kiedy ktory zainteresuje sie galeria zlodzieja Kulczyka w Poznaniu??????? Jak I za ile nabyl ziemie??????????????
  • ~traper
    (2017-12-21 07:39)
    Tez mi nowina. Odgrzewany kotlet. Odsylam do info o spolkach śląskich. Trza bylo prawo zmienić a nie teraz jojczec
  • ~Tadeusz
    (2017-12-19 19:14)
    Lud Podkarpacia będzie jadł suchy chleb dla konia
  • ~Kaz
    (2017-12-19 13:48)
    Temu miliarderowi to bym się przyjrzał w związku z tzw. aferą gruntową powiązaną z A. Leperem. Na pewno w tym wszystkim nie chodziło o jakąś zapyziałą działkę na Mazurach. To wszystko było nielogiczne.
  • ~Cisza o Skokach
    (2017-12-19 11:27)
    A kiedy SKOKI towarzysze z PIS ? Skoki okradl PIS i Biernacki z PIS.
  • ~brawo pis
    (2017-12-18 14:01)
    taki rzad jest potrzebny od zaraz w szwecji .Uwiezcie mi tutaj obywatele sa wykorzystywani przez bogatych maktowcow wladzy szczegolnie ci co wynajmuja mieszkania silne korupstwo sie rozwija z dnia na dzien ..Tylko wam pozazdroscic polacy takiego rzaadu co zwalczaca z korupcja,
  • ~Zoja
    (2017-12-18 10:40)
    A co robili w tym czasie Sasin i Blaszczak czy nie ich decyzje doprowadziły do wielu nieprawidłowości jako oddanie wujowi Walca kamienicy przy Noakowskiego 16.Po drugie zgodnie z rzymska zasadą,że zabudowa przypada gruntowi Polska odzyska grunty i budynki za darmo.
  • ~Lech W.
    (2017-12-18 10:16)
    Grupy te przeniknęły do wszystkich partii politycznych oraz organizacji samorządowych i kontrolowały do dzisiaj każdy ruch skierowany przeciwko nim tak jak to jest w Trójmieście - "Małej Sycylii".
  • ~Cyklon
    (2017-12-18 10:14)
    W artykule Koziorowski się myli - nie istnieją akcje kolekcjonerskie które są ważne z mocy starego prawa i nie ma to nic wspólnego ze sposobem nabycia, na przykład obecnie na Allegro można za 600 zł nabyć banknot NBP o nominale 500 z sentymentu do Sobieskiego - no i co według Koziorowskiego nie można nim zapłacić ??? Oczywiście istnieją akcje unieważnione lub wypłacone po wojnie i to one straciły ważność (nie przenoszą praw do spółki akcyjnej) i nie mogą być podstawą do reaktywacji spółek. Także dziś je (te wymienione w artykule) można kupić na Allego lub na giełdach kolekcjonerskich i oprawić w ramki. Mamy tu więc doczynienia z błędem sądów lub świadomym działaniem w układzie korupcyjnym. Wielokrotnie pada tu stwierdzenie o tym że odszkodowania należą się tylko przedwojennym akcjonariuszom a nie tym którzy nabyli akcje na okaziciela zgodnie z obowiązującym prawem w tym zgodnie KC i K Handlowym. To podwójna moralność, akcje można nabywac także i dziś istniejących spółek no i co nabywca nie jest współwłaścicielem tylko pierwszy założyciel i emitent ? Ostatnie zdanie art. też jest fałszem, ustawa Jakiego problemu Spółek Akcyjnych a właściwie problemu posiadaczy akcji przedwojennych spółek nie rozwiązuje no bo chyba za rozwiązanie problemu nie można uznać ponownej nacjonalizacji proponowanej przez Jakiego.
  • ~Monday01
    (2017-12-18 09:52)
    Widzę, że większość komentujących należy do tzw. "inaczej myślących" albo do "nie myślących". Z tekstu wynika, że po zastosowaniu dekretu Bieruta nie wykreślono wspomnianych podmiotów prawnych z rejestrów i ksiąg wieczystych, czyli wg prawa dalej istniały. Teraz cwaniaczkowie postanowili to wykorzystać i uwłaszczyć się na dobru ogólnym. A czyja to wina - oczywiście odpowiednich instytucji z czasów rządów Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Mazowieckiego, Suchockiej, Oleksego, Buzka, Millera, Marcinkiewicza, Kaczyńskiego, Tuska, Kopacz, itd. Pominięci niech wybaczą. Czyli mamy do czynienia z tzw. "bordello alla Polacca" jak mówią Włosi. Czy sprawa zostanie "wyprostowana"? Pożyjemy, zobaczymy.
  • ~i
    (2017-12-18 09:43)
    I jak ta rozkradana POLSKA miala byc bogata,bogaci byli i sa,zlodzieje i hochsztaplrezy.Kazdego bogacza POd lupe.niech majatki wracaja do NARODU POLSKIEGO.
  • ~Anna
    (2017-12-18 09:10)
    Kałuż tu potworów i kiboli PiS lamu ikompletnego mściciela zera
  • ~.gh
    (2017-12-18 06:44)
    Czyścicie w Warszawie a Kraków nie lepszy .róbcie porządki wszędzie .
  • ~roszkowski
    (2017-12-18 01:53)
    1. Teren od rodziny Urlichów został przejęty (zabrany przez komunę) w roku 1958 - nie jest to sprawa przedwojenna - błąd w artykule 2. Pierwsza reprywatyzacja terenów Woli po C.Urlich nastąpiła w roku 2002 - klakierzy pisu sami sobie odpowiedźcie na pytanie, kto w tedy rządził.
  • ~garamoń
    (2017-12-17 21:12)
    Poczekajmy i zobaczmy co są warte te rewelacje i czy nieprawidłowości powstały za rządów PO czy może PiS...
  • ~sanczez
    (2017-12-17 21:08)
    Ile majątku przejął Kościół Katolicki na podstawie kapturowych decyzji i lewych wycen?
  • ~motek
    (2017-12-17 20:36)
    Tylko tereny przejmowane przez parafie zawsze są zgodne z prawem . Kiedy działała Komisja Kościelna przejęli dziesiątki miliardów złotych w budynkach i ziemi bez możliwości odwołania - wszystko było GIT .

Może zainteresować Cię też: