Bez sąsiada się nie wybudujesz. Ekspert ostro: To rozreguluje rynek

| Aktualizacja:

Jeżeli działka nie graniczy z inną już zagospodarowaną, postawienie na niej domu będzie niemożliwe. Podobne ograniczenie będzie dotyczyć terenów, gdzie jest wyłącznie droga czy las.

wróć do artykułu
  • ~Inwestor1
    (2018-04-15 08:44)
    Pytanie, czy można to jakoś obejść?
  • ~Trybik
    (2017-10-16 00:02)
    Bardzo się cieszę chociaż nic nie będę budować. Wreszcie przestaną zagracać Polski bez planu, bez sensu i zgody sąsiadów, byle by zysk dewelopera, inwestora był maksymalny! Skończy się władza prezydenta Krzystka wpychająca plomby w każdy wolny kąt Szczecina na żądanie dewelopera, chociaż obecne centrum miasta partacz pozostawi nam zagracone!
  • ~z
    (2017-10-15 09:19)
    Jest w tym jakas logika.Niestety mnie sprzedano teren bez sasiada i do tej pory nie moge doczekac sie wody i kanalizacji
  • ~edek
    (2017-10-12 22:15)
    to raczej chore .. jest kilkanaście działek obok siebie, ludzie kupują po kolei i żaden nic nie postawi bo żadna jeszcze nie jest zabudowana ,,,, heca
  • ~SZCZĘŚLIWY BOGATY SUWEREN
    (2017-10-12 19:18)
    ZNAWCY PRYWATNEJ WŁASNOŚCI CO DYSPONUJĄ DZIURAWĄ SKARPETKĄ. POPATRZCIE SOBIE NA SATELITARNE ZDJĘCIA POLSKI TO ZOBACZYCIE GDZIE W JAKICH MIEJSCACH NOWOBOGACCY ( TO CI CO ZAKOSILI TRANSFORMACJĄ MAJĄTEK KTÓRY MIAŁ BYĆ PODZIELONY MIĘDZY NARÓD) BUDUJĄ SOBIE PAŁACE ZAJMUJĄC TYLE MIEJSCA CO WIOSKI I MAŁE MIASTECZKA, BO MOGĄ BO SMARUJĄ I DOSTAJĄ. A TY SUWERENIE W DZIURAWYCH SKARPETKACH NIEDŁUGO WSZĘDZIE ZOBACZYSZ - WSTĘP WZBRONIONY, PRYWATNA WŁASNOŚĆ. DO TWOJEGO UŻYTKU ZOSTANIE DROGA DO PRACY I HIPERMARKETU BYŚ ODDAŁ TO CO ZAROBIŁEŚ .
  • ~kontestator
    (2017-10-12 17:12)
    Wbrew pozorom to nie jest taki głupi przepis bo zmusi on gminy do wprowadzenia w życie Planów Zagospodarowania , co skończy wolną amerykankę w gminach a przez to ograniczy korupcję. W wielu gminach są opracowane plany od kilkunastu lat, tylko urzędasy blokują wprowadzenie ich w życie, bo skończyłoby się ich eldorado na gminnych stołkach.
  • ~gargamele
    (2017-10-12 06:48)
    Mamy budować domy, a nie rynek dewelo perski
  • ~Yuro
    (2017-10-11 18:34)
    Czyli rozumując rząd PiS i jego zamiary to, żeby wybudować dom, załóżmy 10km od miasta w wolnej przestrzeni, to muszę wykupić wszystkie działki prowadzące do przyszłej inwestycji i po kolei na każdej z nich zbudować mur o długości boku co najmniej 4m ?
  • ~zembatka
    (2017-10-11 14:14)
    No i dobrze! Nie będą się durne wykształciuchy czy pseudo-elity budować w polu (bo się na tanią działkę załapali!), a potem ludziom gitarę zawracać, że prądu lub wody nie mają!!! ...zresztą widać doskonale na tym forum, jakie buractwo chce się w taki sposób budować!
  • ~edek
    (2017-10-11 11:10)
    U nas powstaje duże osiedle obecnie zbudowano 4 domy a niezagospodarowanych działek jest w sumie 48. Brak jest MPZP, ale na działki były wydawane warunki zabudowy. Działki rolno - budowlane. Drogi przejęła już gmina, jest już sieć wodociągowa i energetyczna. Co po wprowadzeniu tych przepisów? Straci na tym nawet gmina ? Przecież wszystkie działki nie zostaną zabudowane nawet w przeciągu 5 lat.
  • ~antybukiel
    (2017-10-11 09:47)
    Ludzie o co wam chodzi ? Tu jest mowa o decyzjach o warunkach zabudowy!!! Chodzi o to, żeby urzędasy wzięli się do roboty i wytworzyli plany zagospodarowania przestrzennego., Żeby nie było radosnej twórczości jak dotąd i widzimisię nie decydowało czy coś wolno postawić czy nie
  • ~earthshake
    (2017-10-11 02:02)
    działkę za 5 % wartości należy sprzedać kościołowi.
  • ~PK+
    (2017-10-10 09:15)
    Ciekawe jak leśnikom leśniczówki będą budować?
  • ~"pierwszy"
    (2017-10-10 08:53)
    na podstawie czego wybuduje się pierwszy właściciel, aby spełnić warunek niezbędny dla drugiego ?
  • ~Nan
    (2017-10-10 07:04)
    Cekawa jestem kto tym razem Z PiS chce zrobić przewałkę i o co tu chodzi. ..Juz Szyszko zrobił ustawę o wycinkę drzew, Tadzio ojciec wszystkich ojców dostał 19,5 bańki , za chwilę abonament TVP w pit.Obrót ziemia przez kościół itd...itd... złodziejstwo w biały dzień
  • ~wnuk.
    (2017-10-10 00:08)
    A mieli ułatwić przepisy dotyczące budowy domów tak by bez problemu można było budować a teraz odwrotnie zaostrzają przepisy.
  • ~Xenon
    (2017-10-09 23:12)
    Brawo!Gdyby PiS rządził w Ameryce, to USA by nigdy nie powstały, bo jak imigranci przybywali do Ameryki, to nie było tam ani jednego domu:) Brawo PiS - bezmózgowcy!
  • ~Rysiek
    (2017-10-09 19:44)
    No brawo, powinni ogłosić konkurs w Ministerstwie na najbardziej kretyński przepis.Jeszcze przez dwa lata rządów to się dowiem w kościele, że stawianie chałupy z betonu to grzech.
  • ~Basia
    (2017-10-09 17:14)
    No wreszcie ktoś zaczyna myśleć. Brawo, może jeszcze wrócą do łask urbaniści i zrobi się normalnie, a w miastach będzie można oddychać wentylowanym powietrzem.
  • ~SLAW
    (2017-10-09 16:39)
    a o zwiększeniu uprawnień nadzoru budowlanego nikt nic nie doczytał?.... Nadzór będzie mógł wywrócić inwestycje do góry nogami po wybudowaniu podważając nawet same PnB, a czepiając się zgodności projektu z przepisami, wszelkimi WT .... do tej pory kompetencje sięgały do sprawdzenia zgodności z PnB... czyżby szykowało się nam likwidowanie wydziału architektury wydającego PnB jako zbędnego , gdy ich decyzje może podważyć Nadzór Budowlany?

Może zainteresować Cię też: