Bez sąsiada się nie wybudujesz. Ekspert ostro: To rozreguluje rynek

| Aktualizacja:

Jeżeli działka nie graniczy z inną już zagospodarowaną, postawienie na niej domu będzie niemożliwe. Podobne ograniczenie będzie dotyczyć terenów, gdzie jest wyłącznie droga czy las.

wróć do artykułu
  • ~Trybik
    (2017-10-16 00:02)
    Bardzo się cieszę chociaż nic nie będę budować. Wreszcie przestaną zagracać Polski bez planu, bez sensu i zgody sąsiadów, byle by zysk dewelopera, inwestora był maksymalny! Skończy się władza prezydenta Krzystka wpychająca plomby w każdy wolny kąt Szczecina na żądanie dewelopera, chociaż obecne centrum miasta partacz pozostawi nam zagracone!
  • ~z
    (2017-10-15 09:19)
    Jest w tym jakas logika.Niestety mnie sprzedano teren bez sasiada i do tej pory nie moge doczekac sie wody i kanalizacji
  • ~edek
    (2017-10-12 22:15)
    to raczej chore .. jest kilkanaście działek obok siebie, ludzie kupują po kolei i żaden nic nie postawi bo żadna jeszcze nie jest zabudowana ,,,, heca
  • ~SZCZĘŚLIWY BOGATY SUWEREN
    (2017-10-12 19:18)
    ZNAWCY PRYWATNEJ WŁASNOŚCI CO DYSPONUJĄ DZIURAWĄ SKARPETKĄ. POPATRZCIE SOBIE NA SATELITARNE ZDJĘCIA POLSKI TO ZOBACZYCIE GDZIE W JAKICH MIEJSCACH NOWOBOGACCY ( TO CI CO ZAKOSILI TRANSFORMACJĄ MAJĄTEK KTÓRY MIAŁ BYĆ PODZIELONY MIĘDZY NARÓD) BUDUJĄ SOBIE PAŁACE ZAJMUJĄC TYLE MIEJSCA CO WIOSKI I MAŁE MIASTECZKA, BO MOGĄ BO SMARUJĄ I DOSTAJĄ. A TY SUWERENIE W DZIURAWYCH SKARPETKACH NIEDŁUGO WSZĘDZIE ZOBACZYSZ - WSTĘP WZBRONIONY, PRYWATNA WŁASNOŚĆ. DO TWOJEGO UŻYTKU ZOSTANIE DROGA DO PRACY I HIPERMARKETU BYŚ ODDAŁ TO CO ZAROBIŁEŚ .
  • ~kontestator
    (2017-10-12 17:12)
    Wbrew pozorom to nie jest taki głupi przepis bo zmusi on gminy do wprowadzenia w życie Planów Zagospodarowania , co skończy wolną amerykankę w gminach a przez to ograniczy korupcję. W wielu gminach są opracowane plany od kilkunastu lat, tylko urzędasy blokują wprowadzenie ich w życie, bo skończyłoby się ich eldorado na gminnych stołkach.
  • ~gargamele
    (2017-10-12 06:48)
    Mamy budować domy, a nie rynek dewelo perski
  • ~Yuro
    (2017-10-11 18:34)
    Czyli rozumując rząd PiS i jego zamiary to, żeby wybudować dom, załóżmy 10km od miasta w wolnej przestrzeni, to muszę wykupić wszystkie działki prowadzące do przyszłej inwestycji i po kolei na każdej z nich zbudować mur o długości boku co najmniej 4m ?
  • ~zembatka
    (2017-10-11 14:14)
    No i dobrze! Nie będą się durne wykształciuchy czy pseudo-elity budować w polu (bo się na tanią działkę załapali!), a potem ludziom gitarę zawracać, że prądu lub wody nie mają!!! ...zresztą widać doskonale na tym forum, jakie buractwo chce się w taki sposób budować!
  • ~edek
    (2017-10-11 11:10)
    U nas powstaje duże osiedle obecnie zbudowano 4 domy a niezagospodarowanych działek jest w sumie 48. Brak jest MPZP, ale na działki były wydawane warunki zabudowy. Działki rolno - budowlane. Drogi przejęła już gmina, jest już sieć wodociągowa i energetyczna. Co po wprowadzeniu tych przepisów? Straci na tym nawet gmina ? Przecież wszystkie działki nie zostaną zabudowane nawet w przeciągu 5 lat.
  • ~antybukiel
    (2017-10-11 09:47)
    Ludzie o co wam chodzi ? Tu jest mowa o decyzjach o warunkach zabudowy!!! Chodzi o to, żeby urzędasy wzięli się do roboty i wytworzyli plany zagospodarowania przestrzennego., Żeby nie było radosnej twórczości jak dotąd i widzimisię nie decydowało czy coś wolno postawić czy nie
  • ~earthshake
    (2017-10-11 02:02)
    działkę za 5 % wartości należy sprzedać kościołowi.
  • ~PK+
    (2017-10-10 09:15)
    Ciekawe jak leśnikom leśniczówki będą budować?
  • ~"pierwszy"
    (2017-10-10 08:53)
    na podstawie czego wybuduje się pierwszy właściciel, aby spełnić warunek niezbędny dla drugiego ?
  • ~Nan
    (2017-10-10 07:04)
    Cekawa jestem kto tym razem Z PiS chce zrobić przewałkę i o co tu chodzi. ..Juz Szyszko zrobił ustawę o wycinkę drzew, Tadzio ojciec wszystkich ojców dostał 19,5 bańki , za chwilę abonament TVP w pit.Obrót ziemia przez kościół itd...itd... złodziejstwo w biały dzień
  • ~wnuk.
    (2017-10-10 00:08)
    A mieli ułatwić przepisy dotyczące budowy domów tak by bez problemu można było budować a teraz odwrotnie zaostrzają przepisy.
  • ~Xenon
    (2017-10-09 23:12)
    Brawo!Gdyby PiS rządził w Ameryce, to USA by nigdy nie powstały, bo jak imigranci przybywali do Ameryki, to nie było tam ani jednego domu:) Brawo PiS - bezmózgowcy!
  • ~Rysiek
    (2017-10-09 19:44)
    No brawo, powinni ogłosić konkurs w Ministerstwie na najbardziej kretyński przepis.Jeszcze przez dwa lata rządów to się dowiem w kościele, że stawianie chałupy z betonu to grzech.
  • ~Basia
    (2017-10-09 17:14)
    No wreszcie ktoś zaczyna myśleć. Brawo, może jeszcze wrócą do łask urbaniści i zrobi się normalnie, a w miastach będzie można oddychać wentylowanym powietrzem.
  • ~SLAW
    (2017-10-09 16:39)
    a o zwiększeniu uprawnień nadzoru budowlanego nikt nic nie doczytał?.... Nadzór będzie mógł wywrócić inwestycje do góry nogami po wybudowaniu podważając nawet same PnB, a czepiając się zgodności projektu z przepisami, wszelkimi WT .... do tej pory kompetencje sięgały do sprawdzenia zgodności z PnB... czyżby szykowało się nam likwidowanie wydziału architektury wydającego PnB jako zbędnego , gdy ich decyzje może podważyć Nadzór Budowlany?
  • ~SLAW
    (2017-10-09 16:26)
    ja bym się nie podniecał. Jak uchwalą to będzie dyskusja. Takie durne pomysły co roku powstają niezależnie od partii piszą to podopieczni izb inżynierów, architektów, czy urzędasy czy nadzór budowlany. Każdy coś chce poprawić .... o jednym gadają a drugie robią , więc dajcie sobie na wstrzymanie. A sprawę zostawić uprawnionym zainteresowanym co uczestniczą w procesie projektowym.

Może zainteresować Cię też: