Wydrukuj sobie… dom. W Danii już tak robią

| Aktualizacja:

Jedno z duńskich przedsiębiorstw budowlanych rozpoczęło budowę domu, który w całości powstanie poprzez zastosowanie technologii drukowania 3D. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć w Europie. Budowa polega na konstruowaniu kolejnych warstw budynku za pomocą ogromnej drukarki 3D, zaopatrzonej w niezbędne materiały, czyli głównie cement.

wróć do artykułu
  • ~stara@
    (2017-09-13 15:47)
    Ja właśnie kończę drukować golonkę. Nie wiem czy pomyśleć o setce.
  • ~Wydrukuj sobie… dom.
    (2017-09-13 17:04)
    a potem wydrukuj sobie przydomowy ogródek! - I pole! - I most... i drogę do domu i wiatr i Słońce, Księżyc, Wszechświat ... i co tam jeszcze trzeba...------------------- Tylko nie wiem, czy głupota da się wydrukować?
  • ~yjf
    (2017-09-14 10:52)
    tempo tej metody jest żałosne, ustawienie tej drukarki pewnie kosztuje więcej niż ten "dom"
  • ~Nauczyciel
    (2017-09-13 18:58)
    Autora notki należy wysłać na ponowną edukację zaczynając od szkoły średniej. Z cementu nie da się nic wybudować. Na zdjęciu widać masę, ale betonową. Na zdjęciu widać dokładnie także "brak strat" - beton, który jest odpadem.
  • ~yy
    (2017-09-16 09:00)
    Wolałby z klocków lego, bo fajniejsza zabawa.Tutaj widać,że się trochę marnuje.Taniej robią to jeszcze w Afrycie z mułu i ręcznie dodając sitowie i trawę.
  • ~m-53
    (2017-09-16 22:42)
    Papractwo i partactwo. Powinni "tfórcy" pojechać do Stanów i popatrzeć jak pracują maszyny do formowania z betonu elementów liniowych. Krawężników, płotków rozdzielających pasy drogowe itp. Precyzyjnie wykonane, zagęszczone, z idealną powierzchnią, bez strat. Ustrojstwo nazywa się curb machine. A tu mamy nie druk tylko niechlujne wylewanie warstw rzadkiej zaprawy z trudną do opisania powierzchnią. Inżynier.
  • ~dixiland
    (2017-09-15 22:14)
    nic tylko analfabeci techniczni.
  • ~t
    (2017-09-23 09:55)
    Eksperymenty na pewno są potrzebne. Co do budownictwa drewnianego "popieranego" przez państwo, to zwykle efekty takiego poparcia są żałosne. Ściślej - chodzi o poparcie od rządu czyli urzędników. Starsi pamietają jak państwo komunistyczne zabraniało góralom budować domy z drewna, pozyskiwanego z własnego lasu. Efekt - zniszczenie tradycyjnej architektury. Krajobraz murowany z betonu. Teraz komuś odbiło w drugą stronę. Może chcą sprzedać zagranicy produkcję betonu i zniszczyć ten przemysł. Przy okazji wyciąć lasy, co zwiększy niebezpieczeństwo powodzi, juz bardzo grożne.
  • ~Nick
    (2017-09-25 17:07)
    Pardon, ale to wyglada na kupe łajna :-(
  • ~f
    (2017-09-22 08:41)
    po co to??????????
  • ~ted
    (2017-09-26 15:41)
    przy 10 warstwach siądzie pod ciężarem, bo nie nadązy schnąć
  • ~Maderek
    (2017-10-08 15:01)
    Niby to nowoczesna metoda, niby czeka Nas taka przyszłość ale jakoś to na mnie dużego wrażenia nie robi. Niby fajne ale jednak nie. Brakuje klimatu. Jakieś hale, magazyny to czemu nie ale by w tym mieszkać? Już wolę swój dom z bala. Taki dom ma niesamowity klimat i na pewno jest bardziej przyjazny niż taka konstrukcja. Projekt oparty na tradycyjnej zabudowie mazurskiej wykonany przez Wiejskie Klimaty i zrealizowany przez Natur Eko Dom spełnia wszystkie moje wymagania. Z zewnątrz tradycyjny, doskonale wpisujący się w lokalną zabudowę, a w środku w pełni nowoczesny. No i bale są z sosny mazurskiej a nie ze świerku z puszczy ;)

Może zainteresować Cię też: