Córka Jaruzelskiego zwróci willę prawowitym właścicielom? "To była własność żołnierza AK"

| Aktualizacja:

Mam nadzieję, że córka Jaruzelskiego, która żyje już w wolnym kraju, naprawi krzywdy prawowitym właścicielom willi przy ul Ikara i zwróci im własność – mówi PAP działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski.

wróć do artykułu
  • ~ciekawy histori
    (2017-09-06 19:15)
    napiszcie coś o willi jarusia
  • ~Amon
    (2017-09-06 18:46)
    Ciekawe kiedy konus odda zagrabiona wille prawowitym właścicielom ?
  • ~pytanie
    (2017-09-06 18:40)
    a willę Lisa-Kuli zagrabiona przez komunistów też zwróci?
  • ~Ryfa
    (2017-09-06 19:29)
    A Kaczyński nie ma komu zwrócić willi. Bo wujek Świątkowski zadbał aby po wysiedleniu rodzinę Lisa Kuli wymordowano. Bo wojnę przeżyli a potem słuch o nich zaginął.
  • ~Chr.
    (2017-09-06 19:34)
    Zgadzam sie z tym w pelni ale tylko ze te Same Standarte Musimy stosowac dla wszystkich to znaczy rowniez dla Kaczynskich Co dostali ogromna Wille na Zolibozu od komunistow Co dzisiaj jest warte ok.8,5 miliona zlotych.
  • ~Rozbawiony
    (2017-09-06 20:04)
    Mścijmy się na wdowach i sierotach. W końcu żyjemy w kraju świętego Jana Pawła
  • ~Szanujący pana Jaruzelskiego
    (2017-09-06 18:51)
    Panie Borowski jesteś pan prawdziwym polakiem patriotą komunista i katolikiem.Bo tylko, prawdziwi katolicy i komuniści daja nie swoje.
  • ~stary wiarus
    (2017-09-06 20:18)
    ciekawe czy ten który tak mendzi jeden z drugim też by oddał ? Te wszystkie wille były zniszczone i odbudowane po wojnie , ludzie mieszkali w dobrej wierze i często wykupili na wlasnosc. Jaruzelska była nierozsądna by taki gest za darmochę pokazala. Pokazac to może gest Kozakiewicza . Kradną w stolicy nieruchomości i przekręty i nic się nie dzieje , a tutaj zachowują sie jak hieny. Parszywe to wszystko.
  • ~Seb
    (2017-09-06 19:40)
    A demokracji dzisiejsi co zagrabili wille i nie tylko czy też oddadzą a takich jest setki tysięcy
  • ~$
    (2017-09-06 18:53)
    Jak niemcy reparacje wojenne.
  • ~Archanioł
    (2017-09-06 20:52)
    Niech ten Bogobojny Jarosław Kaczyński do przykład. Niech odda willę przejętą przez komunistów dla jego rodziców.
  • ~O tych dwóch, co księżyc i willę ukradli
    (2017-09-06 21:07)
    Zapewne wszystko już powiedziano o płk.Lisie Kuli,który poległ w 1919r jako bohater w wojnie z Rosją . W dowód wdzięczności od Narodu Józef Piłsudski rodzinie Lisa Kuli za patriotyczne wychowanie syna przekazał 3 pietrową willę na Żoliborzu. Zamieszkali w niej rodzice Elżbieta i Tomasz Kulowie wraz z dziećmi synami: Bronisławem, Józefem, , Wiktorem, Alfonsem i Leonem oraz dwiema córkami Julią i Amalią.Rodzina Kulów zajmowała te willę do 1945r. Willa została zabrana przez Rosjan na ich potrzeby. I tu niespodzianka. W 1948r Rajmund i Jadwiga Kaczyńscy biorą ślub . W prezencie ślubnym od Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH otrzymują tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu. Wilhelm był prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954),Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956. Matka RAJMUNDA KACZYŃSKIEGO jest z domu SWIATKOWSKA . Wszystko wskazuje na to,że w podarunku ślubnym dostali willę,którą wcześniej otrzymała od Marszałka Piłsudskiego rodzina Lisa Kuli.
  • ~piotrowicz
    (2017-09-07 00:55)
    no ale ta willa byla obciazona sporymi dlugami przez przedwojennych wlascicieli, o tym ten "prawdziwy polak"zapomnial napisac, ten bubek co mieni sie prawdziwym polakiem i obronca zolnierzy ak niech sie przyjrzy lepiej poczynania obecnej wladzy, ktora obcina emerytury zolnierzom ak bo kiedys ktos z nich pracowal w bibliotece msw, a PRL-owskim prokuratorow czyni poslami.
  • ~e tam.,,,.,,,,,..,,,,,...,,,,,,,
    (2017-09-06 21:22)
    Ja nie lubiłem Jaruzelskiego , ale willa została nabyta w dobrej wierze. A młodsza Jaruzelska jest kolejnym posiadaczem. Ja bym nie oddałbym dobrowolnie, jak chcą , to niech wywłaszczają za odszkodowaniem , tak jak jest napisane w Konstytucji.
  • ~Anna
    (2017-09-07 07:01)
    Prawowitą właścicielką jest córka Jaruzelskiego. Jaruzelski tę willę kupił od Skarbu Państwa, czyli zapłacił. Czyli był właścicielem. Co najwyżej Skarb Państwa może oddać pieniądze rodzinie poprzedniego właściciela, jeśli rzeczywiście byli pokrzywdzeni, a nie są to kolejni "handlarze roszczeń".
  • ~Maslanov
    (2017-09-07 09:18)
    Czyli córka Jaruzela ma oddać swój dom i iść pod most, zgodnie z oczekiwaniami smutnych gości z IPN ?. Mam kilka interesujących mnie pytań. Po Pierwsze: w jakim stanie był ten obiekt po najeżdzie sowietów i przegnaniu z Warszawy cywilizacji europejskiej ( posługuję się nową wersją historii, więc sorry, ale trochę mi się to gmatwa ) ? Czy sowiecka okupacja w latach 1945 1990 dokonała jakiś inwestycji w ten obiekt, np jego odbudowy po zniszczeniach wojennych? W jakim stopniu był on zniszczony i ile kosztowało jego przywrócenie do stanu obecnego ? Jakie koszty eksploatacyjne, adaptacyjne, koszty remontu przez te lata ponieśli uzytkownicy, a jakie oficjalni właściciele i jak mają wyglądać rozliczenia w tej kwestii ? Czy gdyby obiekt został niezasiedlony bądż nie był w okresie sowieckiej okupacji remontowany, przedstawiałby wartość, którą obecnie się go wycenia ? Takich pytań można zadawać tysiące w tysiącach miejsc w Polsce, bo ,z jednej strony,za mienie odebrane przez Państwo (?) należałaby się jakaś rekompensata , a z drugiej koszta włożone w eksploatację ,remonty, odbudowę z ruin też nie można zlekceważyć i twierdzić,że to ich pech.Trochę zbyt długi czas upłynął od tej zmiany właściciela, aby móc powiedzieć córce Jaruzela,że jej dom rodzinny nie jest jej. Ale w Krawaciarni taki stan rzeczy jest na porządku dziennym.Ludzi na pysk, a własność dla spekulantów obstawionych prawniczymi hienami.Do tego jeszcze polityka...
  • ~gadojan
    (2017-09-07 12:40)
    To proponuje sprawdzic wszystkie wille i mieszkania poslow od 1989 roku
  • ~Hę ?
    (2017-09-06 22:57)
    A do kogo należały ziemie, które obecnie należą do pewnej organizacji, która zachęca swoje owieczki to myślenia o wieczności, a sama pasie brzuchy w teraźniejszości????????
  • ~gfd
    (2017-09-06 23:29)
    Kaczyński niech odda willę przy Lisa Kuli prawowitym spadkbiercom? Toż to centrum ideału, gdzie tam córka Jaruzela
  • ~kisiek