Córka Jaruzelskiego zwróci willę prawowitym właścicielom? "To była własność żołnierza AK"

| Aktualizacja:

Mam nadzieję, że córka Jaruzelskiego, która żyje już w wolnym kraju, naprawi krzywdy prawowitym właścicielom willi przy ul Ikara i zwróci im własność – mówi PAP działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski.

wróć do artykułu
  • ~pytanie
    (2017-09-06 18:40)
    a willę Lisa-Kuli zagrabiona przez komunistów też zwróci?
  • ~Amon
    (2017-09-06 18:46)
    Ciekawe kiedy konus odda zagrabiona wille prawowitym właścicielom ?
  • ~Szanujący pana Jaruzelskiego
    (2017-09-06 18:51)
    Panie Borowski jesteś pan prawdziwym polakiem patriotą komunista i katolikiem.Bo tylko, prawdziwi katolicy i komuniści daja nie swoje.
  • ~$
    (2017-09-06 18:53)
    Jak niemcy reparacje wojenne.
  • ~ciekawy histori
    (2017-09-06 19:15)
    napiszcie coś o willi jarusia
  • ~Ryfa
    (2017-09-06 19:29)
    A Kaczyński nie ma komu zwrócić willi. Bo wujek Świątkowski zadbał aby po wysiedleniu rodzinę Lisa Kuli wymordowano. Bo wojnę przeżyli a potem słuch o nich zaginął.
  • ~Chr.
    (2017-09-06 19:34)
    Zgadzam sie z tym w pelni ale tylko ze te Same Standarte Musimy stosowac dla wszystkich to znaczy rowniez dla Kaczynskich Co dostali ogromna Wille na Zolibozu od komunistow Co dzisiaj jest warte ok.8,5 miliona zlotych.
  • ~Seb
    (2017-09-06 19:40)
    A demokracji dzisiejsi co zagrabili wille i nie tylko czy też oddadzą a takich jest setki tysięcy
  • ~Rozbawiony
    (2017-09-06 20:04)
    Mścijmy się na wdowach i sierotach. W końcu żyjemy w kraju świętego Jana Pawła
  • ~stary wiarus
    (2017-09-06 20:18)
    ciekawe czy ten który tak mendzi jeden z drugim też by oddał ? Te wszystkie wille były zniszczone i odbudowane po wojnie , ludzie mieszkali w dobrej wierze i często wykupili na wlasnosc. Jaruzelska była nierozsądna by taki gest za darmochę pokazala. Pokazac to może gest Kozakiewicza . Kradną w stolicy nieruchomości i przekręty i nic się nie dzieje , a tutaj zachowują sie jak hieny. Parszywe to wszystko.
  • ~Archanioł
    (2017-09-06 20:52)
    Niech ten Bogobojny Jarosław Kaczyński do przykład. Niech odda willę przejętą przez komunistów dla jego rodziców.
  • ~O tych dwóch, co księżyc i willę ukradli
    (2017-09-06 21:07)
    Zapewne wszystko już powiedziano o płk.Lisie Kuli,który poległ w 1919r jako bohater w wojnie z Rosją . W dowód wdzięczności od Narodu Józef Piłsudski rodzinie Lisa Kuli za patriotyczne wychowanie syna przekazał 3 pietrową willę na Żoliborzu. Zamieszkali w niej rodzice Elżbieta i Tomasz Kulowie wraz z dziećmi synami: Bronisławem, Józefem, , Wiktorem, Alfonsem i Leonem oraz dwiema córkami Julią i Amalią.Rodzina Kulów zajmowała te willę do 1945r. Willa została zabrana przez Rosjan na ich potrzeby. I tu niespodzianka. W 1948r Rajmund i Jadwiga Kaczyńscy biorą ślub . W prezencie ślubnym od Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH otrzymują tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu. Wilhelm był prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954),Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956. Matka RAJMUNDA KACZYŃSKIEGO jest z domu SWIATKOWSKA . Wszystko wskazuje na to,że w podarunku ślubnym dostali willę,którą wcześniej otrzymała od Marszałka Piłsudskiego rodzina Lisa Kuli.
  • ~e tam.,,,.,,,,,..,,,,,...,,,,,,,
    (2017-09-06 21:22)
    Ja nie lubiłem Jaruzelskiego , ale willa została nabyta w dobrej wierze. A młodsza Jaruzelska jest kolejnym posiadaczem. Ja bym nie oddałbym dobrowolnie, jak chcą , to niech wywłaszczają za odszkodowaniem , tak jak jest napisane w Konstytucji.
  • ~kisiek
    (2017-09-06 21:56)
    Tą panią jak kaźdego z nas osądzi jej własme sumienie..a na razie bonifikatę niech zwrócà z własnej kieszeni urzędnicy ratusza na czele z HGW
  • ~sprawiedliwa
    (2017-09-06 22:01)
    podlosc , ktora obecnie stala sie chlebem powszednim
  • ~~wes
    (2017-09-06 22:16)
    Polska stała sie żerowiskiem, w którym sposobem na przetrwanie jest właśnie żerowanie. Bezwzględne, bezwstydne, bezpardonowe. Oczywiście, żerowanie owo musi być opatrzone żądaniami zapewnienia GODNEGO życia, no i koniecznie SŁUŻBY ojczyźnie. Górnicy, rolnicy, służby mundurowe, politycy, władza wytworzyła sfery przywilejów dla społecznych grup i ładuje w ten mechanizm zasoby społeczeństwa, bo inaczej grupy te odsuną bieżące ugrupowanie polityczne od władzy. Żerowanie niszczy społeczną solidarność i moralność. Jakiekolwiek zmiany uzdrawiające zawsze oznaczać będą wejście w konflikt grupami korzystającymi na mechanizmach chorych i niszczących. Grupy te przeciwstawią się próbom podejmowania takich zmian, więc politycy robią coś odwrotnego do tego co zrobione być powinno: MNOŻĄ PRZYWILEJE I BENEFICJENTÓW DECYZJI PAŃSTWA. Pogłębia się patologia, bo ostatnią rzeczą, która w tym państwie prowadzi do zauważalnych korzyści finansowych, jest talent i praca.
  • ~Hę ?
    (2017-09-06 22:57)
    A do kogo należały ziemie, które obecnie należą do pewnej organizacji, która zachęca swoje owieczki to myślenia o wieczności, a sama pasie brzuchy w teraźniejszości????????
  • ~gfd
    (2017-09-06 23:29)
    Kaczyński niech odda willę przy Lisa Kuli prawowitym spadkbiercom? Toż to centrum ideału, gdzie tam córka Jaruzela
  • ~zdzblo i belka
    (2017-09-06 23:39)
    Jest noc, niech cenzor idzie spac.
  • ~Jaroslaw Mordeczka
    (2017-09-06 23:40)
    A kto to jest Borowski? Ktoś go zna?

Może zainteresować Cię też: