Ziobro o uchwale SN ws. nieruchomości: Jeśli zajdzie potrzeba, zmienię prawo

| Aktualizacja:

"Jeśli zajdzie potrzeba, zmienię prawo" - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do uchwały Sądu Najwyższego, zgodnie z którą będzie można domagać się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości od lokatorów zwracanych kamienic, a nie od władz Warszawy.

wróć do artykułu
  • ~gosc
    (2017-04-28 13:58)
    Ziobro wszechmogący, co za cyrk, gdzie my żyjemy?
  • ~Genio
    (2017-04-28 08:04)
    Przecież jasne, że ci co mieszkają muszą mieszkać darmo a koszty ma płacić Miasto czyli wszyscy. Jak kto ma legitymację Pis to jeszcze ogrzewanie i prąd gratis!
  • ~pomroczność widoczna
    (2017-04-27 13:13)
    ciekawe, że sąd widział bezumowne korzystanie z nieruchomości a NIE ZOBACZYŁ KOSZTÓW PONIESIONYCH PRZEZ LOKATORÓW, po 50 latach te pustostany nie byłyby warte złamanego grosza
  • ~mama72
    (2017-04-26 11:26)
    panie Ziobro, trzeba było oddać prawdziwym właścicielom, jak jeszcze żyli lub ich spadkobiercom. Mieliście na to 27 lat. Nic nie zrobiliście. Prawo wy posłowie uchwalacie a nie sądy. Prawo jest takie, że to rząd polski ukradł a wy chcecie jeszcze karać ludzi, za to, że próbują odzyskać swoją własność. nie mam na myśli oszustów, bo ich należy ścigać. Ale im to właśnie parlament idzie na rękę od lat. PIS ma w tym również swój udział.
  • ~kol
    (2017-04-26 11:09)
    ...pt Ziobro ....nie jest pan moim idolem .....ale CAŁKOWICIE SIĘ Z PANEM ZGADZAM....ludzie to nie śmieci które można wywalić na bruk i jeszcze żądać od nich zapłaty...proponuję też aby na bruk trafiali sędziowie którzy ferują takie wyroki.
  • ~Senior
    (2017-04-25 18:09)
    Pan Ziobro to człowiek pokroju Dzierżyńskiego,który miał w nosie prawo i dobro ludzi,on pistoletem zaganiał ludzi do kołchozów,rabował ludzi,doprowadzając do śmierci głodowej w ZSRR,milionów ludzi.On nie działał ze swojego egoizmu.on utrwalał ustrój komunistyczny i walczył dla dobra robotników i chłopów.Pan Zbysio rozbujał się na dobre,od 10 lat ściga bezpodstawnie lekarza,za smierc ojca.sedziów którzy wydali wyroki na na jego kumpli,ściga prokuraturą.Jega stan chorobowy,jest niebezpieczny dla Polaków.Publicznie grzmi że on zmieni prawo,chce przez to powiedzieć,że sejm nie stanowi prawa,on jest tylko maszynko do głosowania Kierowca z tylnego siedzenia ,albo śpi,albo cierpi na pomroczność ciemną?.
  • ~przeciwny manipulacjom
    (2017-04-25 12:31)
    Dowód na kłamstwo ZIOBRY wyjety WŁAŚNIE Z TEJ UCHWAŁY SN: „Nie można obciążać najemców, jako posiadaczy zależnych odpowiedzialnością za zapłatę wynagrodzenia za korzystanie z zajmowanych lokali, ponieważ należne wynagrodzenie w postaci czynszu zapłacili wynajmującemu i nie są dłużnikami z tytułu najmu. Gdyby uznać ich za dłużników wobec właściciela, musieliby zapłacić po raz wtóry za to samo, tym razem właścicielowi, a takiego rozwiązania nie można zaaprobować. Od posiadacza zależnego właściciel mógłby domagać się wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy, na podstawie art. 230 k.c. tylko wtedy, gdyby był jednocześnie posiadaczem samoistnym tej rzeczy” a podobno Zioberko ukończył prawo i potrafi nawet czytać - szkoda że bez zrozumienia tekstu
  • ~bbc
    (2017-04-24 11:18)
    Zbysiu magisterku z bozej laski prawo to zmienia jak narazie Sejm i Senat pomys zanim cos palniesz tak tylko czym tu myslec
  • ~Xyz23
    (2017-04-23 10:47)
    Ciekawe, czy to przypadek, ze Kwasniewski i Komorowski zawetowali gotowe wersje ustawe reprywatyzacyjna, a PiS uparcie nie chce uchwalic nowej ustawy reprywatyzacyjnej. Wszyscy obrzucaja sie oskarzeniami, ale nikt palcem nie ruszyl. Dlaczego prawnicy PO i Nowoczesnej nie zlozyli projektu nowej takiej ustawy, chocby tej z czasow Buzka z ulepszeniami? Mieli by duza zasluge na swoim koncie. Za tym kryje sie jakies lobby handlarzy nroszczeniami liub deweloperow, ktore steruje wszystkimi rzadami procz AWSu.
  • ~Duduśkłamca
    (2017-04-22 18:37)
    No oczywiście zeruś a nie sejm będzie prawo stanowił
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-04-22 12:13)
    Slusznie niech prezes odda wille !.
  • ~wigraszek
    (2017-04-22 12:09)
    zmień se gacie!
  • ~Krzysztof
    (2017-04-22 12:08)
    Czy ten wybitny prawnik i min.sprawiedliwości nijaki Ziobro mówiąc że "on zmieni prawo "nie zdaje sobie sprawy że kolejny raz się kompromituje . To naprawdę jest wielki wstyd że min. sprawiedliwości jest nieukiem i nie wie kto w Polsce może stanowić prawo .
  • ~agama pierwsza
    (2017-04-22 11:43)
    A kimże pan jest panie Ziobro, że to pan zmieni prawo!!??? To nie pan jednoosobowo stanowi prawo!!!
  • ~Mak
    (2017-04-22 11:23)
    Bandyckie sady
  • ~grzeg
    (2017-04-22 10:14)
    Ziobro ma rację!! Ci ludzie w sądzie najwyższym chyba powariowali - albo prowokują.
  • ~><
    (2017-04-22 08:33)
    przyjdzie czas na zmiany ale będą zgodne z prawdziwym prawem i to bardzo surowym
  • ~suweren
    (2017-04-22 08:09)
    szkoda ,że zabrakło odwagi i uczciwości posłom z PO-mógł siedzieć.
  • ~byly wyborca PO
    (2017-04-22 00:47)
    Trzeba ,,oczyscic" wymiar sprawiedliwości z czerwonych !
  • ~nuna
    (2017-04-21 20:53)
    to co prawo ma być takie jakie widzi ten pan żenada

Może zainteresować Cię też: