Mieszkanie w Warszawie za 25 tys. zł? Kukiz: W tej sprawie nie ma drugiego dna

| Aktualizacja:

Za 37-metrowe mieszkanie komunalne na warszawskim Mokotowie Kukiz zapłacił 25 tys. zł. "Według przepisów o takie mieszkania mogły się ubiegać osoby, których na zakup lokum na wolnym rynku nie było stać", informuje "Super Express".

wróć do artykułu
  • ~ala
    (2017-03-14 09:14)
    Kolejna ofiara po Piterze i wielu wielu innych przekrętu 1ooo-lecia. Uwłaszczenie na majątku narodowym, wykupienie mieszkań za procent wartosci to iście szatański plan, dlatego żadnemu nabywcy włos nie spadnie z głowy.Tylko co z tymi Polakami którzy nawet kości nie oblizali.
  • ~Wittorio
    (2017-03-14 12:32)
    Kukiz tłumaczy wam po polsku w jaki sposób wykupil mieszkanie,ale na waszą wyobrażnię działa kwota 25000zetów i za nią lzycie człowieka.W Polsce miliony rodził wykupily w ten sposób mieszkania i to prawo funkcjonowało od zawsze i nikt go nie zmienił.
  • ~kuciap
    (2017-03-14 11:32)
    Jako najemca mial do tego prawo, a lokum bylo zapuszczone, bo samorzady nie dawaly zgody na remont nikomu obawiajac sie potem roszczen do lokalu. Tak bylo niemal wszedzie
  • ~Krystyna
    (2017-03-14 09:37)
    Prosze zapoznac sie z przepisami regulujacymi wykup mieszkan komunalnych i nie atakowac bezpoddstawnie. Jestem zwyklym zjadaczem chleba i wykupilam mieszkanie na tych samych zasadach.
  • ~MS
    (2017-03-14 10:15)
    Ciekawy artykuł. A ktoś pofatygował się sprawdzić co napisali ? Na jego profilu na FB są skany dokumentów oraz wyjaśnienie. "To nie była transakcja życia. To się należało jak psu buda. Przez 65 lat moja Rodzina placiła czynsz.Babcia, Mama były najemcami tego mieszkania od 05.05.1945 roku. Od 1982 roku byłem w tym mieszkaniu zameldowany. W latach 90tych zostałem najemcą. Całe studia, okres pracy z AYA RL, początki małzeństwa mieszkałem non stop w Warszawie. Potem - ze względu na pracę- stała sie moim drugim domem. Kiedy pojawila sie mozliwość wykupu za 10% wartosci - wykupiłem. Dziś mieszka tam moja średnia Córka. Starania o wykup rozpocząłem w połowie lat 90 tych. Przebrnięcie przez admistrację było horrorem. Na dodatek stan budynku, przy którym od wojny nie zrobiono praktycznie nic stawał sie dramatyczny. Jak wygladało - w podaniu o wykup. W koncu w 2010 roku stalem sie właścicielem. 37 m2- dwa pokoje. Przechodnie. Kiedy czytam, że "Według przepisów o takie mieszkanie mogły się ubiegać osoby, których nie było stać na zakup lokum na wolnym rynku" to śmiać mi sie chce :-) Bzdury. Nie było takich przepisów. Jeśli już, to były przepisy, ze aby kupić za 10% wartości trzeba było być najemca tego lokalu przez minimum 10 lat. I te warunki spelniałem. Jeśli osoba "z ulicy" chciałaby takie mieszkanie komunalne kupić to musiałaby zapłacic cenę rynkową bo nie spełniała warunku 10 letniego bycia najemcą. Tyle w temacie. A autorowi tego artykułu słuzę pomoca w dotarciu do wszystkich dokumentów dotyczacych tego podłego czynu wykupu mieszkania z cieknacym dachem zajmowanego od 4 pokoleń :-) Dobranoc."
  • ~adi
    (2017-03-14 18:57)
    Ja rowniez chcialem kupic takie mieszkanie.nic z tego .tylko i wylacznie osoby ktore mieszkaly w nim.czyli matka lub ojciec i nic z tego.pan kukiz jest szczesciarzem.
  • ~Stiff
    (2017-03-14 12:30)
    Ja też bym kupił mieszkanie w opłakanym a nawet obe ....nym stanie za 25 tys. zł. Okazuje się ,że Kukiz nie tylko dobrze śpiewa ale ma też głowę do interesu , ja to pochwalam
  • ~gigi
    (2017-03-14 09:53)
    Takie jest prawo, aż PLATFORMY obejmują mieszkania ponad 100 m.kw. w śródmieściu za grosze
  • ~lech
    (2017-03-14 09:00)
    geba pelna frazesow jak byl dupkiem tak nim zostal
  • ~Urzędnik gospodarki komunalnej
    (2017-03-14 19:31)
    Nie widzę żadnego uzasadnienia dla tego by Kukiz miał zrezygnować z przywileju, który przysługuje także wszystkim innym najemcom. Faktycznie należało mu się to jak psu buda.
  • ~marks_
    (2017-03-14 09:09)
    na wirtualnej piszą, że od trzech pokoleń mają to mieszkanie i JEST W RUINIE. tak z ciekawości. warto sprzedawać kolesiowi mieszkanie, które jego rodzina rujnuje od 3 pokoleń ? i to jeszcze z 90% bonifikatą ???
  • ~karla
    (2017-03-14 10:17)
    takie jest zbójeckie prawo?,
  • ~jj
    (2017-03-14 10:30)
    drobny cwaniaczek wypłynal na fali protestu
  • ~gosc
    (2017-03-14 18:24)
    POWINIEN ODDAC TO MIESZKANIE BIEDNYM LUDZIOM < ALE TO ZACHLANNY CWANIAK
  • ~szczera do bolu
    (2017-03-14 10:16)
    Kukiz krytykuje rzad, ale sam majac duzo kasy nie robi nic, zeby Polska gospodarczo ruszyla. A moze tak on i jego kumple rockmeni powinni zaczac pracowac zamiast rapowac i krytykowac -np. nikt nie chce opiekowac sie w Polsce starszymi osobami - obloznie chorymi, z chorobami Parkinsona, Alzheimera , bo nikt za tak ciezka prace nie chce placic (sic?- wiec niech zaloza firmy, ktore placilyby opiekunom po 5 ts zl (bo przy takich osobach trzeba sie naprawde NAPRACOWAC) - stac ich na to , showmeni maja po 300 tys zl rocznie. Albo niech sam pracuje jako opiekun - moze poczuje wtedy wstyd ze za pajacowanie, rapowanie dostaje 300 tys. zl rocznie, a ludzie ktorzy poswiecaja swoje zycie maja grosze albo sa niewolnikami
  • ~Obserwer
    (2017-03-14 09:24)
    Odkrywa prawdziwą twarz. Doi Polskę jak jego koledzy z Dojnej zmiany PiSu.
  • ~Henryka
    (2017-03-14 09:07)
    palant
  • ~Warszawiak
    (2017-03-14 17:47)
    Pisowcy sa spokojni,maja swoja komisje,która tropi przekręty w warszawie.Po artykule prasowym ,komisja z prokuraturą,zajmie się kukizem,i w kajdankach zabiorą go na przesłuchanie,prawo i sprawiedliwość górą.Hip hip chura!!!.
  • ~maria
    (2017-03-14 09:26)
    dla mnie to kukiz to chorogiewka mowi jak mu wygodnie -przeciez to nie poltyk ---umie krecic tylko
  • ~Polak z Londynu
    (2017-03-14 09:55)
    Od dawna wiedzialem ze p. Kukiz nie jest ani dobrym politykiem, ani wzorcem do nasladowania. On nigdy nie nadawal sie na polityka - zawsze chwial sie jak choragiewka - przechodzac jak karierowicz (nawet ciagu jednaego tylko dnia) z jednej strony na drugą. Coz, zapowiadal sie na bohatera, ale od kilku lat pokazuje ze cwaniactwo nie jest mu obce.

Może zainteresować Cię też: