• zielone owoce
  2
  Letnia aura w pełni, a z każdego kąta Twojego domu nadal wieje chłodem? Schowaj wszystkie zimowe akcenty – grube pledy, puszyste koce czy futrzane tkaniny i zainspiruj się najnowszymi wnętrzarskimi trendami.
 • Para na tle narysowanych na ścianie sprzętów domowych
  3
  "Metr kwadratowy budowanych do tej pory lokali w ramach programu Mieszkanie plus nie przekroczył 2 tys. zł netto" - poinformował Grzegorz Muszyński z BGKN. Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk powiedział, że w mieście tym koszt wyniesie 1860 zł netto.
 • Mieszkanie
  26
  17
  Przez ostatnie lata na niemieckim rynku mieszkaniowym miał miejsce bezprecedensowy wzrost cen metrażu (związany m.in. z presją imigracyjną i niskimi stopami procentowymi). Mimo tej zmiany, koszt zakupu niektórych lokali z Niemiec, może być atrakcyjny również dla Polaków. Niskie ceny mieszkań notuje się głównie na obszarze byłego NRD. Wyjątkiem są m.in. przemysłowe miasta z zachodniej części kraju.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  1
  1
  REIT-y mogą spowodować, że lokale budowane w ramach programu Mieszkanie plus będą tańsze - powiedział PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak. Projekt REIT-ów, czyli ustawa o spółkach rynku wynajmu, jest przygotowywany przez Ministerstwo Finansów.
 • Mieszkanie
  1
  1
  Kilkanaście miliardów złotych wyłożyli indywidualni inwestorzy na mieszkania. Na rynku najmu coraz śmielej poczynają sobie też gracze instytucjonalni.
 • Przecieszyn
  41
  9
  Otoczony ogrodem, z oczkiem wodnym i położony z dala od sąsiadów – w niebieskim domu w małej wsi między Krakowem a Katowicami mieszka premier Beata Szydło.
 • meble ogrodowe
  1
  2
  Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród, a dzięki funkcjonalności niektórych z nich, możesz je zabrać ze sobą na kemping. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo tych produktów. Zastrzeżenia dotyczyły 30 proc. skontrolowanych mebli.
 • Oglądanie telewizji
  1
  "Planujemy włączyć 500 plus do oceny zdolności czynszowej najemców mieszkań realizowanych w ramach pilotażu Mieszkania plus" - powiedział PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak. Jego zdaniem, to stały strumień dochodu dla rodziny, który powinien być uwzględniany także przy ocenie zdolności kredytowej, np. przy zakupie mieszkania.
 • budowa 1
  3
  Informacje napływające do GUS-u z budów realizowanych przez deweloperów wskazują, że nadal przeważa tzw. technologia tradycyjna udoskonalona. Mowa o wznoszeniu ścian nośnych budynków mieszkalnych przy pomocy ręcznie wmurowywanych bloczków, cegieł lub pustaków. Obserwacja inwestycji osób prywatnych sugeruje, że tacy inwestorzy przy budowie domów jednorodzinnych też wybierają sprawdzone rozwiązania.
 • Mieszkanie
  2
  2
  Ponad 551 złotych miesięcznie – tyle przeciętna para wydaje na utrzymanie mieszkania i jego wyposażenie. "Koszty te wróciły na drogę wzrostu już prawie rok temu" – wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Mieszkanie
  2
  1
  Rynek wtórny czy pierwotny – to jeden z największych dylematów, przed rozwiązaniem którego stoi większość osób planujących zakup swojego mieszkania. Podjęcie ostatecznej decyzji dla wielu nie jest łatwe. Trudno się temu dziwić, bo zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje wady i zalety.
 • Osiedle
  8
  6
  Na razie w budowie znajduje się około 450 lokali z programu Mieszkanie Plus. Te lokale powstają na terenie np. Białej Podlaskiej oraz Jarocina. Ponad 40 innych miast jest poważnie zainteresowanych uczestnictwem w rządowym programie. Warto sprawdzić, czy wspomniane miejscowości przez ostatnie lata wzbudzały zainteresowanie deweloperów. To ważna kwestia w kontekście ewentualnego zagrożenia dla inwestorów mieszkaniowych ze strony rządowego programu.