• małe mieszkanie
  2
  6
  Mamy coraz większe mieszkania, coraz więcej powierzchni dla siebie, ale na tle Europy i tak wypadamy blado - wynika z raportu Nowodworski Estates na podstawie danych Narodowego Banku Polskiego i Eurostatu. W porównaniu z większością krajów UE nieruchomości wolimy mieć własne, a nie wynajmowane.
 • Projekt Lady: Tatiana Mindewicz-Puacz
  3
  Mateusz Hładki odwiedził mentorkę z programu "Projekt Lady", Tatianę Mindewicz-Puacz w jej przestronnym domu. Jak wyglądają wnętrza?
 • mieszkanie
  2
  1
  Statystyki sprzedażowe agencji nieruchomości Metrohouse wskazują, że klienci w dalszym ciągu postrzegają inwestowanie w nieruchomości za pewną lokatę kapitału. Statystyki wskazują, że zainteresowanie taką formą lokaty kapitału rośnie.
 • mieszkanie
  Podatki, różne prowizje i opłaty to rzeczywistość, z którą zmierzyć się musi osoba, która chce kupić mieszkanie. Kupując na kredyt trzeba też posiadać spory wkład własny. W efekcie rodzina chcąca wykorzystać swoją zdolność kredytową, musi mieć przynajmniej 70-80 tysięcy w gotówce – wynika z szacunków Open Finance.
 • Dom w stylu boho
  Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Magdalenę i Rafała Klimczaków. Skąd pomysł na boho ranczo? "Tak zaczął na ten dom mówić mój mąż, kiedy tu jeszcze był stary dom" - powiedziała właścicielka mieszkania. "Postanowiliśmy wszystko zburzyć i wybudować wszystko od nowa" - dodał właściciel mieszkania. Jak urządzili wnętrza?
 • Osiedle
  Przeprowadzone przez UNICEF badania na temat migracji ludności wykazały, że mimo tak modnych ostatnio wśród mieszkańców Polski przeprowadzek na przedmieścia i wieś, poziom zjawiska urbanizacji wciąż wzrasta. Organizacja dowiodła, że do 2050 r., aż 70 proc. populacji będzie żyć w miastach. Taki rozwój sytuacji to ogrom wyzwań dla władz zarządzających metropoliami, ale i dowód na to, że rezydowanie w nich nadal jest popularne. Co więc skłania mieszkańców do życia w mieście?
 • 16
  58
  576 mln zł – tyle ze środków Warszawy wypłacono w ostatniej dekadzie z tytułu reprywatyzacyjnych odszkodowań. Lista najskuteczniejszych pełnomocników zaskakuje.
 • Wawel, Kraków
  7
  64
  9 mln złotych za 250-metrowy apartament, 6 mln zł za 170 mkw.. To najnowsze cenowe rekordy z krakowskiego rynku nieruchomości. Za metr luksusu pod Wawelem płaci się już 36 tysięcy złotych. Ceny ekskluzywnych apartamentów i domów sięgają niebotycznych poziomów, a perspektywy są bardzo obiecujące.
 • osiedle
  4
  Jakie mieszkania wyprzedają się najszybciej w inwestycjach wprowadzanych na rynek? Do jakiej kwoty poszukuje lokali największa grupa nabywców? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • bank
  1
  Udział sześciu największych banków w sprzedaży nowych kredytów mieszkaniowych wzrósł do 89 proc. Co to oznacza dla klientów? - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".
 • Działka budowlana
  2
  Działki oferowane przez PKP są tańsze nawet o 300 złotych za metr od gruntów będących w obrocie na rynku – wynika z analizy domiporta.pl. Oferta ta ma jednak swoje wady. Liczba dostępnych działek jest nieduża, a ich lokalizacja ograniczona do terenów przy trasach kolejowych, często w mniejszych miejscowościach.
 • dom
  2
  27
  Beton to druga substancja po wodzie, jeżeli chodzi o skalę wykorzystania przez ludzi i choć wydawać by się mogło, że w temacie kolokwialnie mówiąc połączenia cementu, piasku i wody w ostatnich latach nic się nie zmieniło, budownictwo betonowe jest pełne innowacji. Obecne trendy zmierzają w kierunku prefabrykacji oraz drukowania z wykorzystaniem precyzyjnych pomp betonu, a wszystko to na podstawie cyfrowych projektów. Tego typu rozwiązania mogą okazać się szansą dla polskiej mieszkaniówki.
 • Magdalena Pietrzak i Wojciech Hermeliński oraz Wiesław Błuś

  Lepiej byłoby tego nie widzieć... Niewytłumaczalnie nieudana stylizacja szefowej Krajowego Biura Wyborczego. FOTO

 • Dawid Podsiadło; fot. Jacek Kołodziejski

  Dawid Podsiadło: Odważnie przyznaję - jestem nudnawy. Ale nie bójcie się być nudnymi [ROZMOWA]

 • Magdalena Boczarska / Pod powierzchnią

  Magdalena Boczarska: Ludzie żyjący w związku to dwa osobne i wolne byty, które mają prawo do własnych tajemnic

Zobacz więcej