Kupić mieszkanie w 2017 roku? A może jeszcze zaczekać? PORADY EKSPERTÓW

| Aktualizacja:

Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?

wróć do artykułu
  • ~Będzie taniej
    (2017-01-15 21:02)
    Statystyki nie da sie oszukać. Demografia -200 tys. Roczniki niżowe wchodzą na rynek pracy. 3mln. ludzi wyjechały. Dominanta pensji 2,5tys. zł. Udział własny rośnie do 15%. PS. Nigdy nie przeczytałem na tej stronie by sie wstrzymac z zakupem lokum :) cyt. Kupujcie teraz, najlepszy moment bo frank po 2zl ( mieszkania potaniały z 9 tys/m2 do 7,5tys/m2...kilka lat pózniej: Kupujcie teraz bo wzrośnie udział własny. ( mieszkania potaniały z 7,5tys/m2 do 6,9tys/m2) ...i znowu cyt. kupujcie teraz bo najlpszy moment ( a Robyg ma na wytrynie po tygodniu od nowych przepisów juz 6,6tys./m2). 2018r będzie po 5,9tys./m2 przy koszcie budowy 3,5tys./m2 (dane z portalu budowlanego)
  • ~cierpliwości
    (2017-01-09 16:15)
    Poczekajmy , jeszcze trochę.Na wolnym rynku mieszkania maja wygórowane ceny.Zmieni się podaż , to ceny staną się o wiele rozsądniejsze .Teraz tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo o kredyt trudno a i kredyt to uwiązanie na 30 lat
  • ~Michał
    (2017-03-10 14:42)
    Zobaczymy, jak będzie wyglądał ten trend. Mimo wszystko warto zainwestować w mieszkanie, zwłaszcza że np. we Wrocławiu już nie opłaca się praktycznie wynajmować mieszkania.. ciężko znaleźć 2 pokojowe w cenie poniżej 2000 zł. Lepiej już wziąć ten kredyt i spłacać. Korzystając z usług Pana Jaremka z Verso, przeglądam dość obiecujące oferty mieszkań i już nie mogę się doczekać, by podjąć ostateczną decyzję, kupić i wprowadzić się.
  • ~Mati33
    (2018-02-24 11:39)
    Ja w 2017 kupiłem swoje mieszkanie własnościowe w inwestycji Dom Marzeń w podwarszawskim Piasecznie i nie żałuję – myślę, że opłaciło mi się to. Mieszkanie jak na swój metraż było naprawdę korzystne cenowo 
  • ~stom
    (2018-03-15 12:47)
    My właśnie szukamy mieszkania w Warszawie. Szukając po ofertach w necie wydawało się nam, że w zasadzie dobrych mieszkań to już nie ma. Wszystko to jakiś dramat. Po rozpoczęciu współpracy z Rafałem Bieleckim, człowiekiem z branży nieruchomości wyszło, że te najlepsze oferty są dostępne dopiero bezpośrednio u agentów. Wcześniej mieliśmy tak, że siedzieliśmy po kilka godzin dziennie w ofertach. On nam zrobił analizę i jedziemy oglądać to, co faktycznie spełnia nasze oczekiwania. I tak powinno wyglądać szukanie mieszkania. Z tego co uzgodniliśmy, wynika że kiedy już wybierzemy mieszkanie, to on wszystko załatwi w 100 proc. za nas. I coś takiego po prostu nam pasuje. Nie lubimy samodzielnego załatwiania takich tematów.
  • ~Małgorzata68
    (2017-09-05 14:04)
    A na co tu czekać? Eksperci są różni i radzą różnie, nie wiadomo, co im tam w głowach siedzi :-) Zależy na co kto liczy - i tak zawsze w cenie bedą ekskluzywne mieszkania warszawa w tej kwestii sie nie zmieni. Mozna czekać, ale chyba tylko na jakieś ochłapy, z rynku pięciokrotnie wtórego...
  • ~pawelec
    (2017-09-18 07:00)
    a w polsce najlepiej w miejscach silnie turystycnznych inwestować w nieruchomości pod wynajem dla wycieczkowiczów. moim zdaniem jeszcze nie do końca odkrytym potencjałem są mieszkania pod wynajem nad morzem. ale coraz więcej ludzi zza granicy przyjeżdza nad nasze wybrzeże, w tym ogrom niemców od zachodniej strony. sam się nad tym zastanawima, czy nie zainwestować w coś takiego, jak mój pzyjaciel - kupił apartament w Rowach i sobie go wynajmuje od wiosny tego roku, obłożenie ma stałe, wszystkie terminy do października zaklepane, zimą trochę gorzej ale i tak są turyści. nic tylko inwestować, po spłacie kredytu są z tego takie pieniądze... kilkaset do kilku tysięcy miesięcznie. to jest inwestycja, która się zwróci w długim terminie dopiero, to fakt - bo dopiero po kredycie, ale przy tych kwotach emerytalnych, jakie przewidują dla nas to heh, ciężko nie szukać czegoś dodatkwego
  • ~hog
    (2018-05-02 15:58)
    Ja chcialem wczesniej z rynku wtornego i jednak kupilem deweloperke i to byla duzo lepsza decyzja, wszystkie instalacje nowe, zrobione na cito. Kupowalem 70m mieszkanie na osiedlu Miasteczko Wawer i jestesmy bardzo zadowoleni, sa 4 pokoje, 2 dziecięce i 1 nasz. Standard wysoki, osiedle super i okna z widokiem na las
  • ~Joanna_11
    (2017-07-07 11:38)
    Ja kupiłam mieszkanie z rynku pierwotnego w inwestycji apartamenty lubicz. Zawsze odkąd tylko pamiętam marzyło mi się mieszkanie nad morzem, a skoro finanse na to pozwoliły to niewiele się zastanawialiśmy z mężem. Dzisiaj ciesze się mieszkaniem przy plaży, w spokojnej okolicy od dewelopera, który okazał się być bardzo rzetelny i słowny!
  • ~Aneta
    (2018-03-09 11:30)
    Dzień dobry, Chętnie pomogę przy zakupie mieszkania pod inwestycje, doradzę na bezpłatnym spotkaniu które rejony i dlaczego są najbardziej atrakcyjne oraz zaproponuje szczegółowe oferty lub pomogę w poszukiwaniach. Zapraszam do biura Komnaty Nieruchomości w Sopocie, ul. Dworcowa 7 (Dworzec PKP Sopot) Kontakt w celu umówienia spotkania: 505 571 590 Zapraszam serdecznie.
  • ~Darek
    (2018-07-24 11:52)
    ja póki studiuję to wynajmuję mieszkanie. Robię to za pośrednictwem ABCdom i to już 3 rok z rzędu. Są moją zaufaną firmą, bardzo rzetelną i sprawdzoną ;)
  • ~Werka
    (2018-05-23 13:21)
    My kupiliśmy właśnie w 2017 mieszkanie od Home Invest. Bardzo ładnie wykończony blok. Mieszkanie przygotowane do wykończenia nas zadowala. Schludnie, czysto. Jestem bardzo zadowolona.
  • ~Radek
    (2018-07-04 12:24)
    ja w tym roku kupiłem mieszkanie przez agencje nieruchomości ABCDOM. Po studiach zostałem w Krakowie i już nie chciałem płacić komuś za wynajem, dlatego zdecydowałem się na kupno własnego mieszkania
  • ~Izydor
    (2018-07-19 12:15)
    Jesli o mnie chodzi to teraz mamy upatrzonego dewelopera home invest podobno jest dobry
  • ~syska
    (2018-07-31 13:02)
    my z rodzicami zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w 2017 roku bo trafiła nam się świetne okazja, biuro ABC-dom znalazło nam super ofertę - 3 pokojowe mieszkanie na Bieńczycach z super połączeniem w praktycznie każdą część Krakowa za lekko ponad 200 tys
  • ~wera22
    (2018-07-30 20:15)
    Ja poszukuję teraz mieszkania z ogrodem albo tarasem…Cos na Mokotowie, okolice Woronicza…Ktoś coś wie może?
  • ~Arczi
    (2018-08-20 10:25)
    Najlepszym deweloperem w Warszawie moim zdaniem jest Home Invest
  • ~Adrianna
    (2017-09-25 08:46)
    Ja zdecydowałam sie kupić mieszkanie we Wrocławiu. Pomoc w kupnie otrzymałam dzięki Biurowi Nieruchomości Abrys. Nie przepłaciłam, a mieszkam teraz na swoim.
  • ~Justyna Sroka
    (2018-01-13 19:32)
    Chyba każdy moment jest dobry na kupno mieszkania, z drugiej strony to bardzo dobra inwestycja. Ja zastanawiam się nad osiedlem Leśny Kwiat, gdzie wielu moich znajomych mieszka z racji że osiedle łapie się na projekt mdm.
  • ~Mariusz
    (2017-12-22 12:56)
    My z żoną też tak czekaliśmy na idealny moment, ale prawd jest taka, że nie ma idealnego momentu - jest tylko idealna oferta, której też długo szukaliśmy i to z marnym skutkiem. Trafiliśmy do biura nieruchomości ABC Dom,a potem wszystko potoczyło się tak szybko i bezproblemowo: agent przeprowadził nas przez cały etap zakupu i nareszcie mamy coś swojego.

Może zainteresować Cię też: