Mecenasi bez dyplomu, kumpel hrabia, fotograf od celebrytów. Oto reprywatyzacja na przykładzie

| Aktualizacja:

Niepozorna kamieniczka na Górnym Mokotowie w Warszawie. Z odpadającymi tynkami pokrytymi wiekowym brudem i liszajami wyrzeźbionymi przez grzyby. Tysiące takich zapuszczonych domów można spotkać we wszystkich polskich miastach. Historia tej konkretnej odzwierciedla wiele patologii ostatnich lat.

wróć do artykułu
  • ~bil
    (2016-09-05 09:43)
    jak komisja majątkowa kościola katolickiego okradała Polaków o tym cicho ?
  • ~xxx
    (2016-08-12 11:11)
    W POdobny sPOsób zniknął w POzńskim sądzie testament na siedem kamienic pani Rozmarynowicz!!! Kto i kiedy ukróci kanciarstwa i złodziejstwa przestępców togowych???
  • ~Polak z Ameryki
    (2016-08-12 10:42)
    Hojka Grundman jak twoja godność teraz? Ty myśl czemu ty nie wyjeżdżasz do siebie? Ty nie czekaj bo ciebie chcą zamknąć!
  • ~obywatel
    (2016-08-09 19:35)
    Bardzo ciekawy ,,epizod" pani Gronkiewicz z tym stypendium od Jaruzelskiego , i wyslaniem na Sorbone.Tego jeszcze o tej pani nie wiedziałem.Coraz więcej Polakow slysze na ,,ulicy" o ,,osadzeniu" tych wszystkich ,,przekretow" w nieruchomościach w Warszawie.Osobiscie tez czekam na sprawiedliwość.
  • ~wesel
    (2016-08-09 09:39)
    Te działania były w pełni akceptowane przez prezydent Warszawy - Hannę Gronkiewicz-Walz.
  • ~Mecenas
    (2016-08-09 09:20)
    Ci sedziowie, notariusze i prawnicy bioracy udzial w tych przekretach jeszcze maja prawo wykonywania zawodu? Odebrac natychmiast dozywotnio! Odebrac tez wszelkie dochody z tego przestepczego procederu z nawiazka na pokrycie kosztow i zadoscuczynienie poszkodowanym! Polskie sadownictwo to skansen przezarty korupcja i nepotyzmem ktory dlawi wszelkie pozytywne inicjatywy w innych dziedzinach. Upolitycznienie orzecznictwa do czego dazy PiS tylko zakonserwuje te patologie i podporzadkuje interesom "jedynie slusznej" grupy interesow czyli PiSo-narodowcom.
  • ~numer
    (2016-08-08 06:57)
    Coraz bardziej jestem bliżej stwierdzenia,że Bierut miał rację, wydając prawo o gruntach warszawskich.
  • ~Aaaala
    (2016-08-07 18:24)
    Artykul napisal ignorant. Tekst o tym, ze bank majac hipoteke jest wlascicielem nieruchomosci dyskwalifikuje redaCHtora
  • ~Lesław
    (2016-08-07 18:17)
    Życiorys Hanny Gronkiewicz-Waltz zawiera zastanawiający epizod. W okresie pierwszej "Solidarności" była tak agresywnie i bezpardonowo atakującą rząd Jaruzelskiego działaczką studencką, że po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy byli pewni, że natychmiast zostanie aresztowana. Ona jednak została przez rząd Jaruzelskiego hojnie nagrodzona zsyłką do Paryża i wysokim stypendium w dewizach na ukończenie studiów na Sorbonie. Należałoby skrupulatnie zlustrować jej teczkę, o ile komisja Michnika gdzieś jej nie "zagubiła". Byłaby to niepowetowana strata dla historii.
  • ~007
    (2016-08-07 16:50)
    Czy ktoś chce być określony mianem antysemitą?
  • ~hiena
    (2016-08-07 15:51)
    Mafia PO
  • ~Hej
    (2016-08-07 15:36)
    A może poprosić Erdogana o "franszyzę" tureckiej demokracji:)). Bo inaczej to demokracja (Europejska ) nas wykończy. Odnośnie kamienic to chyba niewiele da się uratować o gruntach nie wspomnę. Słów brak. Chyba Kolonko w jednym z programów miał rację: dyktatora nam potrzeba". Pytanie: czy wolimy legalizację złodziejstwa, czy wolimy dyktatorów. Oj wiele mamy wspólnego z Rosjanami, ha ha.
  • ~ Bibilijny
    (2016-08-07 13:11)
    99% nieruchomości i kamienic w przedwojennej Warszawie było zadluzone po uszy , co potwierdza w/w artykul. Powstanie Warszawskie wszystko zrównało z ziemia. Teraz pytanie powstaje kto i komu ma jak oddawać ? Oddać ale co i jak ? Przed wojną też próbowano obchodzić banki jako ze kamienice były obciążone niemal całkowicie hipotekami i nie było ruchu więc zawierano wiele transakcji pod stolem jak wyżej. Wojna w rozumieniu prawa powinno być uznana jako force majeure i w związku z tym, żadne odszkodowania sie nie nalezą no bo jak ?
  • ~odwieczna zasada świętych mężów i patriotów
    (2016-08-07 12:56)
    Jesteście naiwni komentatorzy. SLD, wszystkie ekipy rządzące po 1989, a szczególnie kościół polski katolicki, dały pozwolenie na te kanty prawne. PiS i Krk to kontynuacja przemian. Bo ,,1. Władzę mają zorganizowane grupy, które mają odpowiednie środki. Mówiąc inaczej, władza jest w rękach oligarchii, lub jak kto woli mafii. Demokracja pełni rolę parawanu lub raczej sceny mającej na celu robić iluzję, że "lud ma władzę". 2. Drugim celem jest legitymizacja tej realnej władzy w rękach oligarchii. " - jak to słusznie zauważył forumowicz - wpis z Interii z pod art. o ropie naftowej i to by było na tyle.
  • ~antyfaszysta
    (2016-08-07 12:17)
    Państwo faszystowsko katolickiego bezprawia-komun o wróć
  • ~pełocwel
    (2016-08-07 11:48)
    na razie spokojnie czekam na dobrą zmianę w sądach, daję czas do końca roku a po tym trzeba będzie brać sprawy w nasze obywatelskie ręce. panie ziobro wszystkich pośredników, sędziów i notariuszy do pierdla i konfiskata mienia całych rodzin. ma być prawo i sprawiedliwość
  • ~trzymam kciuki
    (2016-08-07 11:25)
    Panie Ziobro do pracy najwyższy czas przewietrzyć wszystkich związanych z przekrętem
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2016-08-07 10:42)
    Panie Ziobro! I co Pan na to????? Jak długo jeszcze mafie złodziejskie będą prosperować w naszym kraju???

Może zainteresować Cię też: