Przeciętny multimilioner, korzystający z bankowości prywatnej, ma ponad dwie nieruchomości na własne potrzeby. Trzy domy i apartamenty mają najbogatsi z Rosji i Bliskiego Wschodu. Słabo na tym tle wypadają południowoamerykańscy multimilionerzy z przeciętnym stanem posiadania na poziomie dwóch nieruchomości wykorzystywanych na własne potrzeby - wynika z raportu firmy Knight Frank.

Nie są to oczywiście jedyne nieruchomości. Ankieta przeprowadzona przez autorów raportu pokazuje, że 52 proc. majątku najbogatszych ulokowana jest w nieruchomościach - niemal po połowie udział ten podzielony jest między nieruchomości kupione w celach inwestycyjnych i  na własne potrzeby.

Milionerzy wolą morze

Bardzo ciekawe są też statystyki na temat lokalizacji nieruchomości posiadanych przez multimilionerów. Z ankiety przeprowadzonej przez Knight Frank wynika , że w Europie aż 41 proc. najbogatszych ma własne rezydencje na wsiach. W miastach apartament lub willę ma tylko dwóch na trzech.

Mniej osób ma nieruchomości na terenach popularnych turystycznie - nad morzem co czwarty, a w górach tylko niespełna co szósty. 

W skali całego świata wyniki ankiety są już bardziej przewidywalne. W miastach swoje nieruchomości posiada trzech na czterech multimilionerów (73 proc.), na wsiach jeden na czterech (28 proc.), a nad morzem lub w górach łącznie co trzeci (35 proc.).