• mieszkanie
  5
  43
  Zakończenie programu wsparcia Mieszkanie dla Młodych i nabierający kształtów rządowy projekt Mieszkanie Plus skłania wielu Polaków do zadania sobie ważnego pytania: wynajmować, czy zakupić własne M? Która opcja opłaca się najbardziej? Z jakim ryzykiem powinniśmy się liczyć? Na co najczęściej stawiają Polacy? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z firmy OPG Property Professionals.
 • mieszkanie
  1
  4
  Decyzja podjęta. Zaczynasz inwestować w nieruchomości. Początki bywają trudne. Chcesz zarobić jak najwięcej, ale boisz się, że lokując kapitał w nieodpowiednie mieszkanie możesz tylko stracić. Spokojnie. Mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak zacząć inwestować w nieruchomości.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Home Broker podpowiada, na co uwagę powinna zwrócić rodzina z potomstwem. Warto przy zakupie pamiętać, że mieszkanie powinno spełniać nasze oczekiwania nie tylko dziś i jutro, lecz i za kilka lat. To ważne, bo w przypadku dzieci potrzeby zmieniają się dużo szybciej niż u dorosłych.
 • Para na spotkaniu z pośrednikiem nieruchomości
  2
  W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania dwupokojowe w inwestycjach deweloperskich w poszczególnych miastach? O jakim metrażu? W których osiedlach je znajdziemy? Ofertę rynkową sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl
 • Mieszkanie
  1
  Co trzeci Polak ma alergię. Dotyka ona ponad połowę mieszkańców dużych miast, a dolegliwości są powodowane coraz częściej przez wszechogarniający nas smog. Alergicy uciekają z centrum miast na obrzeża, ale czy to najlepsze rozwiązanie? Przecież decydując się na mieszkanie pod miastem również jesteśmy narażeni na alergeny.
 • mieszkanie
  5
  Polska dopiero dołącza do europejskich wzrostów cen mieszkań. W takich krajach jak Islandia, Irlandia, Szwecja, Estonia, Norwegia, Austria czy Węgry niskie oprocentowanie kredytów już doprowadziło do przynajmniej 50-proc. podwyżek cen. "Nad Wisłą" ten pęd dopiero się zaczyna.
 • Mieszkanie
  1
  Pojęcie "pułapki" w przypadku zakupów mieszkaniowych kojarzy się najczęściej z klauzulami zakazanymi, jakie w przeszłości dość często pojawiały się w umowach deweloperskich. Dziś jednak tego typu sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, co jednak nie oznacza, że o kosztowną wpadkę na mieszkaniowym rynku pierwotnym coraz trudniej.
 • Mieszkanie
  1
  4
  Nieruchomości z pewnością są bardzo atrakcyjnym celem dla fiskusa. W przeciwieństwie do dochodów, majątku nieruchomego nie można ukryć. Państwo skrupulatnie korzysta z łatwości nakładania podatków i opłat dotyczących nieruchomości. Jeżeli prześledzimy losy jednego mieszkania kupowanego od dewelopera i później odsprzedawanego na rynku wtórnym, to okaże się, że liczba obciążeń podatkowych oraz parapodatkowych jest zaskakująco wysoka.
 • Osiedle
  2
  5
  Inwestycje w mieszkania na wynajem stają się powszechną formą lokowania kapitału, trzeba jednak odpowiednio wybrać lokal, by osiągnąć wysoki zysk.
 • Mieszkanie w stylu boho
  Rosnące wynagrodzenia powodują, że Polacy mogą zadłużać się na wyższe kwoty. Zmuszają do tego też coraz mocniej rosnące ceny mieszkań. Problemem wciąż zostają jednak wymagania odnośnie wkładu własnego, które na lata każą odłożyć moment wyprowadzki "na swoje".
 • mieszkanie
  Podejmując decyzję o kupnie nowego mieszkania, zwracamy uwagę na jego cenę, metraż czy adres. Jednak dla coraz większej liczby osób nie mniejszą rolę odgrywa także infrastruktura osiedla, najbliższe otoczenie, oraz dobre skomunikowanie z centrum. Jak się upewnić, że wymarzone M w kameralnej i zielonej okolicy rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i nie będzie wyglądało dobrze jedynie na wizualizacji?
 • osiedle
  17
  "Nie czekaj, żeby kupić nieruchomość. Kup nieruchomość i czekaj" - to prawdopodobnie najczęstszy cytat, jaki słyszą osoby zainteresowane tą formą inwestycji kapitału. Choć genialna w prostocie, maksyma ta zawiera też pewne niebezpieczne uproszczenia. Rynek otwiera dziś wiele możliwości, a tylko od nas zależy, jaką skalę zamierzamy przyjąć i jaki efekt pragniemy osiągnąć.
 • Jolanta Pieńkowska

  Internet żyje nową twarzą Jolanty Pieńkowskiej, ale wszystkim umknął ważny szczegół... FOTO

 • Kadr z filmu "Zimna wojna"

  "Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara. To "spełniona artystycznie uniwersalna opowieść o miłości niemożliwej"

 • Sandra Kubicka

  Piękna Sandra Kubicka wyjawiła powody rozstania z ukochanym: Zdradzał mnie przez 4 lata

Zobacz więcej