• Para na tle narysowanych na ścianie sprzętów domowych
  Jak można sprawdzić historię mieszkania, które planujemy kupić? Kiedy mieszkanie może stracić na swojej wartości? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Maciej Górka, ekspert rynku nieruchomości.
 • Mieszkanie
  4
  2
  Czy rosnące koszty budowy mieszkań pociągną za sobą podwyżki cen? O ile mogą wzrosnąć stawki ofertowe? Sondaż prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
 • Mieszkanie
  1
  14
  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wynoszące obecnie niemal 4600 zł brutto, w praktyce ma niewiele wspólnego z realiami rynku pracy. Dlatego trzeba wspomnieć, że Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował dane lepiej odzwierciedlające sytuację zatrudnionych. Według tych informacji z października 2016 roku, przynajmniej połowa polskich pracowników etatowych wówczas zarabiała mniej niż 2500 zł netto ("na rękę"). Taka medianowa płaca wzrosła w porównaniu z październikiem 2014 roku. Problem polega na tym, że przez dwa lata rosły również ceny polskich mieszkań.
 • Mieszkanie
  6
  6
  Decydując się na zakup mieszkania w bloku, często stajemy przed dokonaniem ważnego wyboru – balkon, taras czy ogródek? Każda z tych przestrzeni posiada wiele zalet i wszystko zależy od funkcji, jakie ma spełniać. Zanim podejmiemy decyzję, warto zastanowić się, które z rozwiązań będzie dla nas najbardziej korzystne.
 • Mieszkanie
  6
  5
  Rok 2017 zapisze się zdecydowanym wzrostem cen mieszkań na rynku deweloperskim po wieloletnim okresie stabilizacji. 
 • Mieszkanie
  1
  Inwestycja w mieszkanie na wynajem nie traci na popularności, coraz więcej osób w ten sposób lokuje swoje środki, poszukując alternatyw dla oszczędzania w bankach czy na obligacjach. Sam zakup nieruchomości to dopiero pierwszy etap, potem trzeba ją wynająć tak, by przynosiła zyski.
 • Osiedle mieszkaniowe
  6
  W których osiedlach deweloperzy przygotowali świąteczne promocje? Na jakie bonusy mogą liczyć osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania jeszcze przed końcem roku?
 • Warszawa autor Ralf Siemieniec
  1
  Warszawski rynek najmu wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem wysokości czynszów. Od pewnego czasu warszawscy najemcy z zaniepokojeniem obserwują wzrost stawek czynszowych. Średni miesięczny koszt najmu warszawskiego lokalu przekroczył już 50 zł za metr kwadratowy, co w polskich realiach jest bardzo wysokim wynikiem.
 • Luksusowy apartament
  21
  Trwający od czterech lat na mieszkaniowym rynku pierwotnym boom sprzedażowy spowodował, że także inwestycje o standardzie apartamentowym nabrały wiatru w żagle o niespotykanej dotąd sile. Od wielu już miesięcy wyraźnie rośnie popyt, za którym konsekwentnie podąża podaż lokali z najwyższej półki, która w pogoni za gustami klientów przybiera coraz bardziej wyszukane formy.
 • Mieszkanie
  10
  9
  Wydatki związane z utrzymaniem mieszkania, od lat stanowią jedną z najważniejszych pozycji w budżecie polskich rodzin oraz singli. Dane Eurostatu wskazują, że przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce, na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych wydaje około 16,2 proc. dochodu netto. Taki wynik jest zbliżony do średniej ze wszystkich krajów UE.
 • 3
  Joanna Krupa, światowej sławy modelka, w związku z rozwijanym w Polsce projektem biznesowym właśnie wynajęła w Warszawie luksusowy apartament marki No.44. To nowa kategoria usług długoterminowego najmu, o najwyższych światowych standardach, które dotąd w Polsce nie były oferowane.
 • Blok
  4
  14
  W ciągu ostatniej dekady mieszkania w blokach z wielkiej płyty wolniej traciły na wartości niż lokale z bardziej współczesnego budownictwa – wynika z analizy przygotowanej przez Open Finance. Pogłoski o śmierci betonowych bloków wydają się więc przesadzone.
 • Rafał Brzozowski w "Kole Fortuny"

  Rafał Brzozowski w aucie śpiewa hit Eiffel 65 "Blue". Internauci bezlitośni [WIDEO]

 • Popek w szpitalu

  Popek trafił do szpitala: Nie ukrywam, że trochę się martwię. Trzymajcie za mnie kciuki

 • Alicja Resich-Modlińska

  Resich-Modlińska o odejściu z TVP: Nie chcę być identyfikowana z jakąkolwiek upartyjnioną telewizją

Zobacz więcej