• mieszkanie
  1
  Przełom sierpnia i września to czas największego ruchu na rynku najmu mieszkań. Chociaż najemcy to w coraz mniejszej części studenci, to koniec wakacji sprzyja zmianom. Porównujemy oferty, szukamy najładniejszych mieszkań i najlepszych lokalizacji, ale za co dokładnie płacimy?
 • mieszkanie
  5
  Zakup mieszkania to dla większości Polaków najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Jednym z pytań, jakie sobie zadają jest to o wybór mieszkania nowego bądź z drugiej ręki. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Home Broker przygotował zestawienie najważniejszych zalet mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego.
 • mieszkanie, kupno mieszkania, nieruchomości
  2
  O prawie 5,5 proc. rok do roku wzrosły w lipcu opłaty za najem mieszkań w ośrodkach akademickich – wynika z analizy serwisu domiporta.pl. Najwięcej za wynajęcie mieszkania muszą zapłacić studenci w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.
 • mieszkanie
  2
  3
  Większość kupujących swoją przygodę z nabyciem przyszłego mieszkania lub domu rozpoczyna od dokładnego przeszukania serwisów ogłoszeniowych. A tam pośrednicy nieruchomości dwoją się i troją, by przyciągnąć zainteresowanych, korzystając z różnych sztuczek marketingowych.
 • Złota 44
  Choć w Warszawie jest dziś 100 projektów mieszkaniowych, których nazwa sugeruje, że należą do najwyższego segmentu rynku, to apartamenty i apartamenty luksusowe stanowią zaledwie 5 proc. oferty wśród nowych lokali w stolicy – wynika z najnowszych danych firmy Reas.
 • mieszkanie
  2
  Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.
 • mieszkanie
  1
  Nie każdy chce kupować nieruchomość współpracując z agencją nieruchomości. Może to wynikać z różnych powodów – być może spotkał się wcześniej z niekompetencją ze strony pośrednika i uznał, że sam zrobi to lepiej, a może nie chce po prostu płacić dodatkowej prowizji. Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne - zakup nieruchomości bez dodatkowego wsparcia ekspertów jest ryzykowne, zwłaszcza dla kogoś, kto znawcą tematu nie jest.
 • osiedle
  1
  Ilość czynników, jakie należy uwzględnić szukając nieruchomości na wynajem niejednego, zwłaszcza początkującego inwestora, może przyprawić o ból głowy. Najważniejszym jednak jest ten związany z odpowiedzią na pytanie, komu chcemy nasz lokal oferować– studentom, rodzinom czy może firmom.
 • Westernowe miasteczko
  1
  "Po co kupować dom, skoro można kupić całe miasto?" – pyta retorycznie CNN. I podaje, że sprzedaż trafiło "miasto duchów" w Kalifornii.
 • mieszkanie
  3
  20
  Ceny za metr kwadratowy mieszkań różnią się w zależności od miasta, dzielnicy, dewelopera, okolicy… Rozpiętość cenowa jest czasem ogromna – w jednym mieście potrafi sięgnąć kilku, czasem nawet kilkunastu tysięcy złotych na metrze kwadratowym. No właśnie! Co tak naprawdę sprawia, że różnice są tak znaczące? Może nie warto przepłacać i lepiej kupić taniej? A może lepiej dołożyć kilkanaście tysięcy, by zyskać lepszy komfort?
 • mieszkanie
  13
  22
  Galopada cen mieszkań rozkręca się. Średnia cena metra kwadratowego w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc., w części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej. To już hossa z prawdziwego zdarzenia.
 • Osiedle
  4
  5
  Kiedy poszukujemy mieszkania z rynku pierwotnego, konieczne jest sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Decyzja o zakupie własnego "M" nie jest łatwa – choćby dlatego, że w grę wchodzą duże pieniądze. To istotne zwłaszcza w wypadku budynków będących w budowie. Jak upewnić się, że deweloper jest solidny?