• Mieszkanie
  17
  17
  Przez ostatnie lata na niemieckim rynku mieszkaniowym miał miejsce bezprecedensowy wzrost cen metrażu (związany m.in. z presją imigracyjną i niskimi stopami procentowymi). Mimo tej zmiany, koszt zakupu niektórych lokali z Niemiec, może być atrakcyjny również dla Polaków. Niskie ceny mieszkań notuje się głównie na obszarze byłego NRD. Wyjątkiem są m.in. przemysłowe miasta z zachodniej części kraju.
 • Mieszkanie
  1
  1
  Kilkanaście miliardów złotych wyłożyli indywidualni inwestorzy na mieszkania. Na rynku najmu coraz śmielej poczynają sobie też gracze instytucjonalni.
 • Mieszkanie
  1
  1
  Rynek wtórny czy pierwotny – to jeden z największych dylematów, przed rozwiązaniem którego stoi większość osób planujących zakup swojego mieszkania. Podjęcie ostatecznej decyzji dla wielu nie jest łatwe. Trudno się temu dziwić, bo zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje wady i zalety.
 • Para na spotkaniu z pośrednikiem nieruchomości
  Dla wielu ludzi marzenie o własnym mieszkaniu zakończyło się tragedią. A to za sprawą nieuczciwych deweloperów. O tym, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania, opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" adwokat Iwona Zielinko i specjalista ds. rynku nieruchomości Maciej Górka. Jakich zapisów nie powinno być w umowie deweloperskiej?
 • Mieszkania
  4
  1
  Wysokość ma znaczenie. Im wyższej położone mieszkanie, tym wyższa cena za metr. Ale czy zawsze?
 • Mieszkanie
  1
  2
  Zastaw na obligacjach, pieniądze z przyszłej sprzedaży mieszkania, a nawet własna praca przy budowie domu – sposobów na zdobycie wkładu własnego, koniecznego przy zaciąganiu kredytu, jest cała masa. Open Finance podpowiada 10 rozwiązań, dzięki którym można w oczach banku stać się wiarygodnym klientem.
 • mieszkanie
  1
  4
  Mieszkanie nowe czy używane? To pytanie stawia sobie każdy, kto chce kupić własne M. Wiele zależy od preferencji i oczekiwań. Jednak, jak pokazują badania coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Dlaczego?
 • meble ogrodowe
  8
  Latem dużo wolnego czasu spędzamy w ogrodzie oraz na tarasie, gdzie odpoczywamy, korzystając z piękniej pogody. Przed nadejściem sezonu warto zadbać o estetykę tych miejsc, a przede wszystkim zaopatrzyć je w wygodne i porządne meble ogrodowe, które uprzyjemnią nam relaks na świeżym powietrzu. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?
 • Osiedle
  1
  7
  Jak kształtują się ceny nowych mieszkań dwu i trzypokojowych o najmniejszych powierzchniach? O ile wyższe są stawki za metr w przypadku takich lokali w porównaniu z cenami podobnych mieszkań o większych metrażach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl. 
 • Działka budowlana
  27 kwietnia br. w Gorzowie Wlkp. odbędzie się pierwszy przetarg na działki w ramach miejskiego programu "Tania działka budowlana". Program zakłada 75-proc. bonifikatę przy wykupie działki na własność i ma zachęcać do budowania domów w Gorzowie Wlkp.
 • mieszkanie1
  3
  8
  Inwestycja w mieszkania na wynajem to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych sposobów na lokowanie kapitału w Polsce. Obecnie umożliwia nawet 3-krotnie wyższą rentowność niż lokaty bankowe. Gdzie można osiągnąć najwyższą stopę zwrotu z wynajmu lokalu mieszkalnego?
 • Nowa Rotunda - wizualizacja1 -gowinsiuta
  6
  W przyszłym tygodniu zacznie się demontaż warszawskiej Rotundy pod okiem zespołu utworzonego przez konserwatora zabytków i właściciela budynku - poinformował stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki. Być może przy budowie nowej Rotundy zostaną wykorzystane elementy oryginalnej konstrukcji.