• Remont
  12
  Jak wynika z raportu Oferteo.pl, jeśli już remontujemy, to najczęściej całe mieszkanie. 73 proc. badanych zadeklarowało, że chętniej remontuje powierzchnie powyżej 40 metrów kwadratowych.
 • budowa
  1
  Budowa nowych domów nie jest szczególnie eksponowanym aspektem działalności krajowych deweloperów. Trudno się temu dziwić, bo domy stanowią tylko 3 proc. spośród 58 tys. nieruchomości oferowanych przez inwestorów mieszkaniowych na portalu RynekPierwotny.pl. W ostatnie 3-4 lat wyraźnie wzrosła jednak liczba inwestycji deweloperskich.
 • Sypialnia z łazienką
  1
  Łazienka jest pierwszym miejscem, do którego udajemy się po przebudzeniu i ostatnim, które odwiedzamy przed snem. W dużych domach – tam, gdzie możemy pozwolić sobie na własną, osobną toaletę, jej połączenie z sypialnią wydaje się więc głęboko uzasadnione. Po jakie wyposażenie sięgnąć, decydując się na takie rozwiązanie?
 • Dom na wsi
  3
  1
  Osoby pamiętające koszty budowy własnego domu, z łatwością mogą zauważyć zmiany cen materiałów budowlanych. Według przykładowych danych GUS-u, średnia cena 25 kg cementu portlandzkiego wzrosła z 8,9 zł (2005 r.) do 10,6 zł (2016 r.). Takie podwyżki dotknęły również inwestorów wznoszących budynki wielorodzinne (przede wszystkim deweloperów).
 • budowa 1
  3
  Informacje napływające do GUS-u z budów realizowanych przez deweloperów wskazują, że nadal przeważa tzw. technologia tradycyjna udoskonalona. Mowa o wznoszeniu ścian nośnych budynków mieszkalnych przy pomocy ręcznie wmurowywanych bloczków, cegieł lub pustaków. Obserwacja inwestycji osób prywatnych sugeruje, że tacy inwestorzy przy budowie domów jednorodzinnych też wybierają sprawdzone rozwiązania.
 • Budowlaniec
  3
  15
  Każdy inwestor chciałby szybko znaleźć solidną ekipę budowlaną i nie martwić się jej pracą. W praktyce okazuje się, że musi on dopilnować ogromu spraw, żeby wykonawca zrealizował projekt według planu i zgodnie ze sztuką budowlaną.
 • 2
  1
  Zazwyczaj jest mały mały, wąski i ciemny. Często bywa zagracony. Jak urządzić przedpokój, by pierwsze wrażenie po otwarciu drzwi do mieszkania było doskonałe? Na to pytanie odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" blogerka Beata Lipov.
 • Dom na działce wśród drzew
  2
  3
  Budowa domu jest realizacją marzenia, które Polacy najczęściej spełniają przed 40. rokiem życia. Najwięcej domów powstaje na wsi, a ich budowa trwa blisko dwa lata - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce” wykonanego przez serwis oferteo.pl.
 • Budowa domu
  2
  2
  Najnowszy "Raport o budowie domów w Polsce" pokazuje, że wciąż jesteśmy przywiązani do tradycyjnych technologii i chętniej budujemy domy według gotowych projektów. Obok stałych trendów uwidacznia się coraz większa popularność ogrzewania pozyskiwanego ze źródeł odnawialnych. Większym powodzeniem niż w poprzedniej edycji badania cieszą się również najmniejsze działki – o powierzchni do 5 arów.
 • Budowa domu z drewna
  3
  3
  Rok 2016 przyniósł znaczną poprawę w segmencie budownictwa indywidualnego; w ciągu ostatnich dwóch lat sektor dźwignął się z zapaści - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Mieszkanie
  1
  Ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska wyjaśnia, jak urządzić w domu kącik do relaksu. Jakie meble i akcesoria zaproponowała?
 • Remont
  1
  1
  Rozpoczęcie nowego roku to dobry moment na zaplanowanie zmian w naszych domach i mieszkaniach. Decyzja o remoncie powinna być przemyślana i dobrze skalkulowana. Znalezienie i wynajęcie fachowców, zakup odpowiednich materiałów, a co najważniejsze wybór pomieszczenia, które w pierwszej kolejności powinniśmy wyremontować – to wszystko pochłania sporą ilość czasu. Jak sprawnie zaplanować remont? Jakie trendy obowiązują w nowym 2017 roku?
 • Zupa z pieczonej dyni

  PRZEPIS na wyborną zupę krem z dyni. Prawdziwie jesienny smak

 • Coma

  Zgnoić zespół Coma to rzecz łatwa i modna. Ale czy uzasadniona? Coma "Metal Ballads Vol. 1" [RECENZJA]

 • "Kuchenne rewolucje": Magda Gessler zniszczyła życie restauratora?

Zobacz więcej