• Mieszkanie/HomeKONCEPT
  Wygląd wymarzonego domu zależy w znacznym stopniu od kształtu działki oraz jej usytuowania. Długa, wąska, z wjazdem od południa czy zlokalizowana na stoku parcela może narzucać pewne ograniczenia, jednak zbudowanie na niej efektownego wizualnie oraz funkcjonalnego domu jest możliwe. Jaki projekt wybrać, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię niestandardowej działki?
 • Katarzyna Bosacka
  Dziennikarka Katarzyna Bosacka zdecydowała się na remont swojego domu. Zgłosiła się więc do architekta Krzysztofa Mirucia, który pomógł jej go przeprowadzić. Opowiedzieli oni w "Dzień Dobry TVN" jak przebiegł remont oraz jak należy go zaplanować, żeby nie był koszmarem.
 • "Wcale nie jest prawdą, że musi być np. tylko drewniana" - w studiu programu dekoratorka wnętrz doradziła, jaką podłogę wybrać do domu.
 • Remont
  12
  Jak wynika z raportu Oferteo.pl, jeśli już remontujemy, to najczęściej całe mieszkanie. 73 proc. badanych zadeklarowało, że chętniej remontuje powierzchnie powyżej 40 metrów kwadratowych.
 • budowa
  1
  Budowa nowych domów nie jest szczególnie eksponowanym aspektem działalności krajowych deweloperów. Trudno się temu dziwić, bo domy stanowią tylko 3 proc. spośród 58 tys. nieruchomości oferowanych przez inwestorów mieszkaniowych na portalu RynekPierwotny.pl. W ostatnie 3-4 lat wyraźnie wzrosła jednak liczba inwestycji deweloperskich.
 • Sypialnia z łazienką
  1
  Łazienka jest pierwszym miejscem, do którego udajemy się po przebudzeniu i ostatnim, które odwiedzamy przed snem. W dużych domach – tam, gdzie możemy pozwolić sobie na własną, osobną toaletę, jej połączenie z sypialnią wydaje się więc głęboko uzasadnione. Po jakie wyposażenie sięgnąć, decydując się na takie rozwiązanie?
 • Dom na wsi
  3
  1
  Osoby pamiętające koszty budowy własnego domu, z łatwością mogą zauważyć zmiany cen materiałów budowlanych. Według przykładowych danych GUS-u, średnia cena 25 kg cementu portlandzkiego wzrosła z 8,9 zł (2005 r.) do 10,6 zł (2016 r.). Takie podwyżki dotknęły również inwestorów wznoszących budynki wielorodzinne (przede wszystkim deweloperów).
 • budowa 1
  3
  Informacje napływające do GUS-u z budów realizowanych przez deweloperów wskazują, że nadal przeważa tzw. technologia tradycyjna udoskonalona. Mowa o wznoszeniu ścian nośnych budynków mieszkalnych przy pomocy ręcznie wmurowywanych bloczków, cegieł lub pustaków. Obserwacja inwestycji osób prywatnych sugeruje, że tacy inwestorzy przy budowie domów jednorodzinnych też wybierają sprawdzone rozwiązania.
 • Budowlaniec
  3
  15
  Każdy inwestor chciałby szybko znaleźć solidną ekipę budowlaną i nie martwić się jej pracą. W praktyce okazuje się, że musi on dopilnować ogromu spraw, żeby wykonawca zrealizował projekt według planu i zgodnie ze sztuką budowlaną.
 • 2
  1
  Zazwyczaj jest mały mały, wąski i ciemny. Często bywa zagracony. Jak urządzić przedpokój, by pierwsze wrażenie po otwarciu drzwi do mieszkania było doskonałe? Na to pytanie odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" blogerka Beata Lipov.
 • Dom na działce wśród drzew
  2
  3
  Budowa domu jest realizacją marzenia, które Polacy najczęściej spełniają przed 40. rokiem życia. Najwięcej domów powstaje na wsi, a ich budowa trwa blisko dwa lata - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce” wykonanego przez serwis oferteo.pl.
 • Budowa domu
  2
  2
  Najnowszy "Raport o budowie domów w Polsce" pokazuje, że wciąż jesteśmy przywiązani do tradycyjnych technologii i chętniej budujemy domy według gotowych projektów. Obok stałych trendów uwidacznia się coraz większa popularność ogrzewania pozyskiwanego ze źródeł odnawialnych. Większym powodzeniem niż w poprzedniej edycji badania cieszą się również najmniejsze działki – o powierzchni do 5 arów.
 • Biuro Kaspersky Lab

  Polska administracja zarażona rosyjskim antywirusem

 • Kadr z filmu "Atak paniki" Pawła Maślony. Komedia w kinach od 19 stycznia 2018 roku

  "Atak paniki" w styczniu w kinach. Zobacz ZWIASTUN polskiej komedii - uwaga, pikantne sceny

 • Claudia Schiffer

  Piękna nie tylko z daleka? TAK wygląda 47-letnia Claudia Schiffer

Zobacz więcej