• Remont
  4
  3
  Dla wielu Polaków lato to nie tylko czas na urlop i wypoczynek, ale również remont domu czy mieszkania. Ekipy budowlane mają zajęte terminy na wiele tygodni do przodu, a zleceniodawcy powierzają im coraz większy zakres czynności. Jeśli bowiem Polak zabiera się za remont mieszkania, to najczęściej zależy mu na zrealizowaniu kompleksowych prac w wielu pomieszczeniach i na dużej powierzchni.
 • Budowa domu
  16
  1
  Chcemy budować domy ekonomiczne w eksploatacji i z ekologicznych materiałów - tak deklarują Polacy. W rzeczywistości korzystamy z materiałów najgorszej jakości i później tracimy pieniądze na nieefektywne ogrzewanie – wynika z analizy domiporta.pl. 
 • Mieszkanie
  To prawda, że podłoga drewniana stanowi zazwyczaj ozdobę domu. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnych desek, warto mieć świadomość, że jest to materiał naturalny, a przez to zupełnie inny niż np. panele laminowane. Co warto wiedzieć przed zakupem?
 • Budowa domu
  W porównaniu do całej Polski mieszkańcy woj. mazowieckiego budują większe i co za tym idzie droższe domy – wynika z "Raportu o budowie domów w woj. mazowieckim" serwisu Oferteo.pl. Przeciętny mieszkaniec regionu rozpoczyna budowę, mając mniej niż 40 lat.
 • Balkon
  1
  W miejskiej dżungli, z dala od sielskich domów z obrzeży metropolii, na wiele sposobów szukamy kontaktu z przyrodą i świeżym powietrzem. Miłośnicy prac ogrodowych, którzy jednocześnie nie chcą rezygnować z życia w centrum, wybierają dla siebie nieruchomości z balkonem. Ten mały substytut ogrodu pozwala na realizacje swoich pasji. Jednak zanim wypełnimy balkon ukwieconymi donicami, warto zastanowić się, jakimi wykończyć go materiałami, aby służył nam w niezmienionej formie przez długie lata.
 • osiedle
  2
  Choć wielu deweloperów ma w swojej ofercie propozycje wykończenia mieszkania, ciągle nie jest to jeszcze rynkowy standard. Głównym powodem jest niskie zainteresowanie nabywców lokalami gotowymi. I mimo, że nasz rynek ewoluuje w kierunku standardów zachodnich, a eksperci zastanawiają się kiedy nadejdzie kres mieszkań w standardzie deweloperskim, ekonomia jest nieubłagana.
 • Kobieta w masce antysmogowej
  13
  11
  Trwają ostatnie szlify rządowego programu wymiany kotłów i ocieplania domów jednorodzinnych. Znamy szczegółowe rozwiązania dla mieszkańców.
 • remont
  1
  11
  Wady budowlane są główną przyczyną opóźnień w odbiorze mieszkania. Nawet jeśli będziemy mieli tyle szczęścia, by ich uniknąć, mogą zaskoczyć nas nagłe szkody wywołane pracami wykończeniowymi sąsiadów. Co zrobić, gdy w nowym mieszkaniu znajdują się usterki?
 • Budowa domu
  Mieszkańcy Wielkopolski w porównaniu do średniej w skali kraju częściej budują domy o mniejszych powierzchniach i wykorzystują rozwiązania ekologiczne. Wśród nich jest także wyższy niż w skali kraju odsetek osób, które rozpoczynają budowę po 50. roku życia – wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl.
 • Budowa osiedla
  4
  1
  Ceny mieszkań na rynkach pierwotnych rosną, bo brakuje robotników, coraz wyższe są także koszty materiałów budowlanych - powiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula. Nowe mieszkania zdrożały o ok. 7,5 proc. rdr.
 • Rynna
  1
  Każdy właściciel domu wie, że okresowe kontrole stanu budynku są niezwykle ważne. Systematyczne przeglądy jego stałych elementów wpływają na długotrwałe i poprawne funkcjonowanie całej konstrukcji. Okres pozimowy to dobry moment by sprawdzić te elementy domu, które narażone były na uszkodzenia spowodowane niekorzystną pogodą. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas prac konserwacyjnych.
 • Dom
  1
  20
  Badanie przeprowadzone w marcu 2018 przez TNS Kantar Polska na zlecenie Danwood SA miało na celu uzyskanie odpowiedzi na pytania o jakim domu marzą Polacy i co jest największym problemem w podjęciu decyzji o jego budowie.
 • Fragment plakatu Andrzeja Pągowskiego do filmu "Kler"

  Nowy plakat do filmu "Kler", a na nim... niezwykła świnka-skarbonka. Zobacz afisz autorstwa Andrzeja Pągowskiego

 • Soon Yi-Previn oraz Woody Allen

  "Mia wykorzystała ruch #metoo". Żona Woody'ego Allena skomentowała doniesienia o tym, że jej mąż molestował seksualnie

 • KLER fot. Bartek Mrozowski

  Awantura o "Kler" eskaluje. Ks. Isakowicz-Zalewski pod ostrzałem Tomasza Raczka. "Musi się wyspowiadać"

Zobacz więcej