Wraz z zapowiedzią rozpoczęcia budowy deweloper rozpoczął też sprzedaż mieszkań. Będą one wyposażone w balkony lub tarasy oraz drewnianą stolarkę okienną. Inwestycja Ronsona jest jedną z nielicznych na Ursynowie. Z danych zamieszczonych na portalu www.tabelaofert.pl wynika, że w tej dzielnicy deweloperzy mają niespełna 70 mieszkań wystawionych na sprzedaż, a co za tym idzie projekt Gemini II ma niewielką konkurencję.
Deweloper chyba to zauważył, bo ceny, jakie oferuje, nie należą do najniższych. Za 1 mkw. lokalu przy al. KEN chce od klientów 8,5 – 10,5 tys. zł. Podobne stawki obowiązywały ponad dwa lata temu, gdy ruszała budowa I etapu, a spowolnienie w nieruchomościach miało dopiero nadejść.
Mimo takich cen warszawianie mają widoczną słabość do skomunikowanego metrem Ursynowa. W I etapie powstał jeden 10-piętrowy budynek liczący 156 mieszkań, który został oddany do użytku pod koniec czerwca 2010 r. Przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie pierwszego etapu Gemini Ronson sprzedał 85 proc. mieszkań oferowanych w projekcie. Do dnia dzisiejszego wszystkie lokale dostępne w inwestycji znalazły swoich nabywców.
"Gemini II to drugi etap cieszącego się ogromnym zainteresowaniem projektu na warszawskim Ursynowie. Za jego sukcesem przemawia lokalizacja w dzielnicy, gdzie powstaje, obecnie niewiele projektów oraz bliskość stacji metra" - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.
Reklama
Nie wszystko jednak układało się tak bezproblemowo i po myśli dewelopera. Trudniejszym zadaniem niż sprzedaż mieszkań okazało się zdobycie pozwolenia na budowę II etapu Gemini.
Reklama
Na początku września 2010 r. Ronson liczył na szybkie załatwienie spraw urzędowych. Firma była tak pewna swego, że podpisała nawet kontrakt na generalne wykonawstwo II etapu ze spółką Hochtief Polska, z terminem rozpoczęcia prac wyznaczonym na koniec września. Wartość prac ustalono na 48,4 mln zł. Umowę zawarto pod warunkiem, że do 6 września deweloper będzie miał prawomocne pozwolenie w ręku. Jeżeli procedura miałaby się przeciągnąć dłużej niż do końca 2010 r., Hochtief mógł odstąpić od umowy.
Mimo że Ronson otrzymał pozwolenie dopiero niedawno, Hochtief nie był skory do skorzystania z opcji wycofania się z budowy i to on wybuduje II etap Gemini. Prace budowlane mają się rozpocząć w II połowie lutego, a ich zakończenie planowane jest na lipiec 2012 r.