Warszawskie Włochy jako "Zielona Italia"

2010-09-21 10:57 | Aktualizacja: 11:06
Warszawskie Włochy jako "Zielona Italia"

Warszawskie Włochy jako "Zielona Italia" / Inne)

900 mieszkań, niskie bloki otoczone zielenią, do tego sklepy. Oto, jak wyglądać ma nowe osiedle, zwane "Zieloną Italią", które Marvipol stawia w warszawskich Włochach.

reklama


Marvipol wybuduje osiedle mieszkaniowe na prawie 900 lokali. Pierwsze prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.  Na działce między ul. Chrościckiego, Świerszcza i Obywatelską zamierzał budować krakowski deweloper, firma Salwator. Spółce udało się dopiąć wszystkie formalności związane ze wzniesieniem osiedla. Gotowa była nawet nazwa – Bella Italia. To jednak nie krakowski Salwator, ale stołeczny Marvipol będzie stawiał bloki we Włochach.

Z ręki do ręki

W tym miesiącu obie spółki zawarły umowę, na mocy której teren wraz z pozwoleniem na budowę przeszedł we władanie warszawskiej firmy. Za 40 mln zł Marvipol przejął inwestycję, w ramach której powstać może 53,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań, co przekłada się na prawie 900 lokali.

Na osiedlu zaplanowano również powierzchnie handlowo-usługowe, nie będzie ich jednak więcej niż 2 tys. mkw. Przy okazji zmiany właściciela zmieniono też nazwę projektu. Marvipol zdecydował, że będzie go sprzedawał pod mianem Zielona Italia.

Nowe osiedle będzie się składało z budynków, których wysokość nie przekroczy 6 pięter. Mimo że transakcja została zawarta niedawno, deweloper już wprowadził projekt do sprzedaży. Stawka za 1 mkw. wynosi na razie 5900 zł brutto. W cenę mieszkania wliczone jest też miejsce postojowe w garażu podziemnym, który znajdzie się pod nowymi budynkami. Andrzej Nizio, prezes Marvipolu, zaznacza jednak, że obecna stawka może się zmienić w miarę postępu prac na budowie.

Na razie jednak na działce niewiele się dzieje. Deweloper jest dopiero na etapie wyboru generalnego wykonawcy przedsięwzięcia. Jeśli odbędzie się to zgodnie z planami spółki, budowa ruszy jeszcze w tym roku, a pierwszy etap ma być gotowy w 2012 r. Kolejne fazy inwestycji będą realizowane sukcesywnie. Szacunkowy termin zakończenia budowy całego osiedla to mniej więcej 2014 rok.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
123następna »
Wypowiedzi: 3
 • ~polak2013-04-29 22:08

  Ostrzegam wszystkie firmy współpracujące z Salwatorem deweloperem krakowskim z ul, Bratysławskiej lub ul. Zapolskiej. Bracia Sułowscy okradli mnie na ponad 20 tys.zł nie płacąc mi za wystawione faktury w 2010roku. Banda złodziei to wszystko. W między czasie zamknęli tę jedną firmę, która rzekomo zbankrutowała a na jej miejsce utworzyli dwie nowe firmy córki Salwatora aby od nowa okradać następnych przedsiębiorców. W ten sam sposób i na podobne kwoty zostało okradzionych kilkadziesiąt firm. Posiadam całą listę oszukanych ludzi. Ciekawy jestem jak długo będą okradać bezprawnie innych ludzi i ich firmy. Poszukuje osoby chętnej aby zajęła się tą wielka aferą. Udostępnię zebrane materiały aby cała Polska dowiedziała się o oszustach braci Sułowskich. Okradli nie tylko polaków. Wśród poszkodowanych jest kilkunastu obcokrajowców. Pod przykrywką firmy deweloperskiej prowadzą działalność przestępcza wykorzystując luki w polskim prawie.

 • ~oszukany2011-03-11 21:01

  UWAGA NA ZŁODZIEI SUŁOWSKICH DEWELOPERA Z KRAKOWA FIRMĘ SALWATOR. SPRZEDAJĄ NIERUCHOMOŚCI BEZ AKTÓW NOTARIALNYCH PODCZAS BUDOWY. NA KONIEC PO WYBUDOWANIU I ZAINKASOWANIU WSZYSTKICH PIENIĘDZY OKAZUJE SIĘ ŻE NIERUCHOMOŚCI SĄ ZADŁUŻONE NA WIELKIE KWOTY A FIRMA Z KTÓRĄ PODPISUJE SIĘ UMOWĘ ISTNIEJE TYLKO NA PAPIERKU Z DUŻYMI DŁUGAMI. KASA WPŁYWA BEZPOŚREDNIO DO INNEJ FIRMY ZŁODZIEI SUŁOWSKICH. NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ WSZYSTKO W MAJESTACIE PRAWA. ZŁODZIEJE OSZUKALI JUŻ KILKADZIESIĄT LUDZI.

 • ~oszukany2010-11-25 23:08

  SALWATOR - FIRMA - DEWELOPER Z KRAKOWA OSZUKUJE LUDZI I OKRADA SPRZEDAJĄC ZADŁUŻONE NIERUCHOMOŚCI. LUDZIE WPŁACAJĄ PIENIĄDZE NA NOWE BUDOWY A ONI WYDAJĄ TE PIENIĄDZE NA STARE ZALEGŁOŚCI. NASTĘPNI OSZUKANI PŁACĄ NA BUDOWY TYCH WCZEŚNIEJSZYCH. OSTATNIM BRAKNIE. ZOSTANĄ BEZ MIESZKAŃ
  . COŚ JAK W PIRAMIDZIE OSTATNIM ZOSTANIE FIGA Z MAKIEM. NIE WYWIĄZUJĄ SIĘ Z ZAWARTYCH UMÓW
  LATAMI. ZAKŁADAJĄ SPÓŁKI CÓRKI I WYPROWADZAJĄ Z NICH PIENIĄDZE
  . JAK KTOŚ CHCE POCZYTAĆ WIĘCEJ TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ ICH ZADŁUŻENIE U ŹRÓDŁA. SPRZEDAJĄ APARTAMENTY HOTELOWE W ZAMIAN ZA COMIESIĘCZNE CZYNSZE. ZBIERAJĄ KASĘ A CZYNSZÓW LUDZIOM NIE PŁACĄ PO DWA TRZY LATA. NA KONIEC POZDRAWIAM WŁAŚCICIELI OSZUSTÓW - SUŁOWSKICH. LUDZIE TRZYMAJCIE SIĘ OD NICH Z DALEKA.


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV