Warszawskie Włochy jako "Zielona Italia"

| Aktualizacja:
X

900 mieszkań, niskie bloki otoczone zielenią, do tego sklepy. Oto, jak wyglądać ma nowe osiedle, zwane "Zieloną Italią", które Marvipol stawia w warszawskich Włochach.

Marvipol wybuduje osiedle mieszkaniowe na prawie 900 lokali. Pierwsze prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.  Na działce między ul. Chrościckiego, Świerszcza i Obywatelską zamierzał budować krakowski deweloper, firma Salwator. Spółce udało się dopiąć wszystkie formalności związane ze wzniesieniem osiedla. Gotowa była nawet nazwa – Bella Italia. To jednak nie krakowski Salwator, ale stołeczny Marvipol będzie stawiał bloki we Włochach.

Z ręki do ręki

W tym miesiącu obie spółki zawarły umowę, na mocy której teren wraz z pozwoleniem na budowę przeszedł we władanie warszawskiej firmy. Za 40 mln zł Marvipol przejął inwestycję, w ramach której powstać może 53,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań, co przekłada się na prawie 900 lokali.

Na osiedlu zaplanowano również powierzchnie handlowo-usługowe, nie będzie ich jednak więcej niż 2 tys. mkw. Przy okazji zmiany właściciela zmieniono też nazwę projektu. Marvipol zdecydował, że będzie go sprzedawał pod mianem Zielona Italia.

Nowe osiedle będzie się składało z budynków, których wysokość nie przekroczy 6 pięter. Mimo że transakcja została zawarta niedawno, deweloper już wprowadził projekt do sprzedaży. Stawka za 1 mkw. wynosi na razie 5900 zł brutto. W cenę mieszkania wliczone jest też miejsce postojowe w garażu podziemnym, który znajdzie się pod nowymi budynkami. Andrzej Nizio, prezes Marvipolu, zaznacza jednak, że obecna stawka może się zmienić w miarę postępu prac na budowie.

Na razie jednak na działce niewiele się dzieje. Deweloper jest dopiero na etapie wyboru generalnego wykonawcy przedsięwzięcia. Jeśli odbędzie się to zgodnie z planami spółki, budowa ruszy jeszcze w tym roku, a pierwszy etap ma być gotowy w 2012 r. Kolejne fazy inwestycji będą realizowane sukcesywnie. Szacunkowy termin zakończenia budowy całego osiedla to mniej więcej 2014 rok.


Konkurent za miedzą

Tempo, w jakim Marvipol wprowadził na rynek przejęty projekt, jest imponujące. O podpisaniu umowy z Salwatorem deweloper poinformował 7 września i już na targach mieszkaniowych, które odbyły się 11 i 12 września na Torwarze, osoby zainteresowane mogły wybrać lokum w Zielonej Italii. Sprawa ta zyskuje inną optykę, jeśli dokładniej przyjrzymy się działce zlokalizowanej naprzeciwko inwestycji Marvipolu.

Teren ten należał jeszcze przed czterema laty do zakładów Ursusa. Mimo że jest położony na terenie innej dzielnicy, to dzieli go od Zielonej Italii tylko nasyp kolejowy i około 100 m w linii prostej. Obecny właściciel tej 52-hektarowej parceli planuje wybudować osiedle, które skalą przypominać ma Miasteczko Wilanów. Zanim rozpocznie się jego realizacja, upłynie jeszcze trochę czasu, ale konkurencja jest poważna.

Osiedle we Włochach jest jedną z czterech inwestycji, do których przygotowuje się Marvipol. Pozostałe projekty zlokalizowane są w północnej części miasta – na Żoliborzu i Bielanach. Najbardziej zaawansowane jest osiedle New Hill Park, które ma powstać na Młocinach, między ulicami Pułkową, Encyklopedyczną a Pasymską. Będzie to projekt składający się z trzykondygnacyjnych budynków. W każdym pomieszczą się cztery mieszkania oraz garaż. Na parterach zlokalizowane będą lokale o powierzchniach 80 – 100 mkw. Na wyższych kondygnacjach powstaną dwupoziomowe apartamenty o powierzchni do 190 mkw.

Deweloper wspominał o tym przedsięwzięciu już w 2008 r., ale przedłużająca się procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę uniemożliwiła rozpoczęcie prac. W sprawie pozwolenia ma się jeszcze wypowiedzieć wojewoda, ale znany jest już wstępny cennik. Za 1 mkw. przyjdzie zapłacić 9 – 10 tys. zł. Dodatkowym wydatkiem ma być zakup miejsca w garażu podziemnym.


Poczekają do wiosny

Pozostałe dwa projekty są mniej zaawansowane. Spółka finalizuje dopiero formalności związane z ich zakupem. Jedna z nieruchomości, o powierzchni 1,14 ha, znajduje się w okolicy ul. Sokratesa na Bielanach. Daje ona możliwość wzniesienia budynków, w których może powstać około 24 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań.

Kolejną nieruchomość Marvipol zakupił od Ciechu. Parcela o powierzchni 1,19 ha znajdująca się niedaleko ul. Powązkowskiej na Żoliborzu, daje możliwość wybudowania około 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. Prace budowlane na obu nieruchomościach nie powinny jednak wystartować wcześniej niż w pierwszej połowie 2011

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  Powered by ContentStream
  • ~oszukany
   2010-11-25 23:08
   SALWATOR - FIRMA - DEWELOPER Z KRAKOWA OSZUKUJE LUDZI I OKRADA SPRZEDAJĄC ZADŁUŻONE NIERUCHOMOŚCI. LUDZIE WPŁACAJĄ PIENIĄDZE NA NOWE BUDOWY A ONI WYDAJĄ TE PIENIĄDZE NA STARE ZALEGŁOŚCI. NASTĘPNI OSZUKANI PŁACĄ NA BUDOWY TYCH WCZEŚNIEJSZYCH. OSTATNIM BRAKNIE. ZOSTANĄ BEZ MIESZKAŃ
   . COŚ JAK W PIRAMIDZIE OSTATNIM ZOSTANIE FIGA Z MAKIEM. NIE WYWIĄZUJĄ SIĘ Z ZAWARTYCH UMÓW
   LATAMI. ZAKŁADAJĄ SPÓŁKI CÓRKI I WYPROWADZAJĄ Z NICH PIENIĄDZE
   . JAK KTOŚ CHCE POCZYTAĆ WIĘCEJ TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ ICH ZADŁUŻENIE U ŹRÓDŁA. SPRZEDAJĄ APARTAMENTY HOTELOWE W ZAMIAN ZA COMIESIĘCZNE CZYNSZE. ZBIERAJĄ KASĘ A CZYNSZÓW LUDZIOM NIE PŁACĄ PO DWA TRZY LATA. NA KONIEC POZDRAWIAM WŁAŚCICIELI OSZUSTÓW - SUŁOWSKICH. LUDZIE TRZYMAJCIE SIĘ OD NICH Z DALEKA.
  • ~oszukany
   2011-03-11 21:01
   UWAGA NA ZŁODZIEI SUŁOWSKICH DEWELOPERA Z KRAKOWA FIRMĘ SALWATOR. SPRZEDAJĄ NIERUCHOMOŚCI BEZ AKTÓW NOTARIALNYCH PODCZAS BUDOWY. NA KONIEC PO WYBUDOWANIU I ZAINKASOWANIU WSZYSTKICH PIENIĘDZY OKAZUJE SIĘ ŻE NIERUCHOMOŚCI SĄ ZADŁUŻONE NA WIELKIE KWOTY A FIRMA Z KTÓRĄ PODPISUJE SIĘ UMOWĘ ISTNIEJE TYLKO NA PAPIERKU Z DUŻYMI DŁUGAMI. KASA WPŁYWA BEZPOŚREDNIO DO INNEJ FIRMY ZŁODZIEI SUŁOWSKICH. NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ WSZYSTKO W MAJESTACIE PRAWA. ZŁODZIEJE OSZUKALI JUŻ KILKADZIESIĄT LUDZI.
  • ~polak
   2013-04-29 22:08
   Ostrzegam wszystkie firmy współpracujące z Salwatorem deweloperem krakowskim z ul, Bratysławskiej lub ul. Zapolskiej. Bracia Sułowscy okradli mnie na ponad 20 tys.zł nie płacąc mi za wystawione faktury w 2010roku. Banda złodziei to wszystko. W między czasie zamknęli tę jedną firmę, która rzekomo zbankrutowała a na jej miejsce utworzyli dwie nowe firmy córki Salwatora aby od nowa okradać następnych przedsiębiorców. W ten sam sposób i na podobne kwoty zostało okradzionych kilkadziesiąt firm. Posiadam całą listę oszukanych ludzi. Ciekawy jestem jak długo będą okradać bezprawnie innych ludzi i ich firmy. Poszukuje osoby chętnej aby zajęła się tą wielka aferą. Udostępnię zebrane materiały aby cała Polska dowiedziała się o oszustach braci Sułowskich. Okradli nie tylko polaków. Wśród poszkodowanych jest kilkunastu obcokrajowców. Pod przykrywką firmy deweloperskiej prowadzą działalność przestępcza wykorzystując luki w polskim prawie.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.