Deweloper z włoskim kapitałem rozpoczął sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Młoda Praga, która stanie za centrum handlowym Promenada przy ul. Ostrobramskiej.

Reklama

W skład pierwszej fazy kompleksu wejdą budynki o zróżnicowanej wysokości, od 6 do 15 kondygnacji. Młoda Praga będzie osiedlem z własnymi ulicami, placami oraz niezbędną infrastrukturą. Ponadto wszystkie budynki zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja podzielona zostanie na kwartały tworzące zamknięte, wydzielone, kameralne dziedzińce. W każdym z nich zaprojektowano elementy zieleni oraz małe formy architektoniczne z placami zabaw dla dzieci. Elewacje budynków będą stonowane, zdominowane przez jasne barwy.

Ponad 400 lokali

W ofercie znajduje się 431 mieszkań z segmentu popularnego, o powierzchni od 32 do 124 mkw. Inwestycja posiada zróżnicowaną strukturę lokali, od niewielkich kawalerek, po duże mieszkania pięciopokojowe. Na poziomach -1 i 0 zlokalizowanych zostanie 491 miejsc parkingowych. Na parterze planowane jest również wygospodarowanie 178 mkw. powierzchni usługowej. Cena za jeden metr kwadratowy mieszkania wynosi od 6200 do 9000 zł, co sprawia, że część z nich dostępna będzie w ramach programu „Rodzina na swoim”.

Reklama

Długa droga

Inwestorem osiedla przy Ostrobramskiej jest firma Nowe Ogrody, której udziałowcami są Pirelli RE oraz międzynarodowy fundusz nieruchomości typu private equity zarządzany przez Grove International Partners. Działka pod projekt, na której jeszcze do niedawna stały budynki Przemysłowego Centrum Optyki, została kupiona za ponad 100 mln zł prawie cztery lata temu. Budowa miała ruszyć w 2008 roku. Kryzys pokrzyżował jednak te plany. Na dobre, prace przygotowawcze wystartowały dopiero pod koniec zimy tego roku. Pod kilof poszły budynki po Przemysłowym Centrum Optyki.

Wady i zalety

Reklama

Osiedle Młoda Praga będzie miało zarówno spore wady, jak i kilka istotnych atutów. Jego główny feler to usytuowanie pośród wielkiego blokowiska i sąsiedztwo dwóch hałaśliwych arterii (Ostrobramskiej i Trasy Siekierkowskiej). Minusem jest także kłopotliwy dojazd autem do centrum – najkrótszy Ostrobramską i Trasą Łazienkowską, które po wytyczeniu buspasa w godzinach szczytu notorycznie się korkują. Ale dojazd, jeśli wybralibyśmy komunikację miejską, jest jednocześnie atutem tej inwestycji, bo przy Ostrobramskiej zatrzymuje się dużo autobusów, w kilkanaście minut dojeżdżających do Marszałkowskiej, placu Na Rozdrożu i stacji metra Politechnika. Alternatywna trasa do przejechanie dwóch przystanków autobusem do Grochowskiej, gdzie można przesiąść się do tramwajów jadących w stronę centrum i Targowej.

Dużym atutem, szczególnie dla miłośników zakupów w wielkich sklepach, jest także sąsiedztwo centrum handlowego Promenada (z multipleksem kinowym), Media Marktu oraz hipermarketu Real z galerią handlową przy Jubilerskiej. Niewątpliwa zaleta to także rozległe tereny zielone po drugiej stronie Trasy Siekierkowskiej.